از ساعت به مدت

تیم ملی هندبال مسابقه تداركاتی نخواهد داشت/ 18 نفر برای تیم ملی دعوت می‌شوند

عزت الله رزمگر مدیر فنی تیم ملی هندبال بانوان گفت: متاسفانه فرصتی برای برگزاری مسابقات تداركاتی نداریم.

1400/03/22
|
15:32
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، عزت الله رزمگر مدیر فنی تیم ملی هندبال بانوان گفت: مشكل كرونا جهانی است و فقط برای كشور ما نیست متاسفانه مدت‌هاست كه سالن های ورزشی بسته هستند و حتی ارتباطی بین شهرستان ها و استانها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینكه اردوهای تیم ملی از بیست خرداد آغاز شده گفت: متاسفانه كرونا باعث شده است بسیاری از ورزشكاران از میادین ورزشی دور باشند و تمرینات استاندارد نداشته باشند بنابراین نیاز است ما مدتی را صرف آمادگی ذهنی و فیزیكی بچه ها كنیم و اطمینان دارم دراردوهای ابتدایی باید خیلی مراقب سلامتی ورزشكاران باشیم تا آسیب نبینند.

رزمگر درباره واكسیناسیون تیم ملی هندبال گفت: ما برای مسابقات باشگاه‌های آسیا درخواست تزریق واكسن كرونا را داشتیم كه در آن زمان هیچ فدراسیونی به جز فدراسیون والیبال واكسیناسیون را انجام نداده بود و این مساله در جامعه ورزشی بسیار جدی نبود اما امروز تیم مردان كه به مسابقات باشگاه های آسیایی اعزام می‌شوند دوز اول واكسیناسیون را انجام داده‌اند وامیدواریم پس از نهایی شدن تیم ملی بانوان واكسیناسیون آنها نیز انجام شود.

مدیر فنی تیم ملی هندبال بانوان در خصوص اینكه چرا تاكنون اردویی برای تیم ملی هندبال بانوان برگزاری نشده است؟ گفت: اردو باید هدفمند باشد وقتی ای اچ اف هیچگونه برنامه ای ندارد و مدام مسابقات به تعویق می افتد در نتیجه برگزاری اردو نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

وی افزود: هفته گذشته دكتر پاكدل اعلام كردند نامه ای از ای اچ اف آمده است كه اگر حداقل تعداد تیم های شركت كننده در مسابقات آسیایی به 12 تیم برسد سهمیه آیا 6 تیم خواهد بود برای مسابقات آسیایی و به سرعت جلسه ای گذاشتند و در اولین فرصت این كار را انجام دادند و خوشحالیم كه بانوان ما می‌توانند در این مسابقات حضور داشته باشند.

رزمگر درخصوص كسب سهمیه توسط هندبال بانوان گفت: هندبال آسیا در سطح جهانی كار می‌كند و تیم‌هایی مثل كره جنوبی، ژاپن، چین و همچنین قزاقستان را داریم كه در سطح جهانی كار می‌كنند با این حال ما امیدواریم بتوانیم موفق باشیم.

وی درپاسخ به این پرسش كه آیا تیم ملی هندبال مسابقه تداركاتی برای مواجه بازیكنان ایرانی با بازیكنان تهران خارجی دارد یا خیرعنوان كرد: متاسفانه فرصتی برای برگزاری این مسابقات تداركاتی نداریم و از بیستم تا بیست و ششم خرداد دو بیست و هشت نفر را دعوت می‌كنیم و برای 28 نفر مسابقه برگزار می‌كنیم و بازیكنان برتر برای گروه اول انتخاب می‌شوند و در تیرماه دو اردوی7 یا 8 روزه داریم در مردادماه هم دو اردو و در شهریورماه هم می‌توانیم یك اردوی مجزا و یك اردوی متصل به اعزام به مسابقه داشته باشیم.

وی درخصوص مسابقات تداركاتی گفت: متاسفانه فرصت چندانی برای برگزاری بازی تداركاتی نداریم كشورهای عربی در همسایگی ما هستند اما در سطح بالایی نیستند كه بازی های مثمرثمری داشته باشیم و تیم های قزاقستان و ازبكستان نیز رقیب ما هستند و این دو تیم تركیبی از بازیكنان روس دارند و امیدوارم تیم من بتواند دربرابر این دو تیم بازی شایسته ای را انجام دهد.تیم هندبال ایران علیرغم تمام مشكلات كمبود زمان و اردوهای سخت انگیزه زیادی برای حضور در مسابقات جهانی را دارند و من به این تیم افتخار می‌كنم.

وی در پایان گفت شصت نفر به اردو دعوت می‌كنیم اما 18 نفر از آنها انتخاب می‌شوند كه افتخار آفرین كشورمان خواهند بود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ورزشی