از ساعت به مدت

ریاست فدراسیون شطرنج: متاسفانه وارث مشكلات متعددی هستیم/ برای بهبود شرایط به كمك نخبگان شطرنج نیازمندیم+فایل صوتی


حسن تامینی رییس فدراسیون شطرنج درباره وضعیت مالی و بدهی های فدراسیون شطرنج به مجامع بین المللی گفت: متاسفانه یكی از مشكلات ما بدهی‌هایی است كه به‌ جا مانده متاسفانه وارث مشكلاتی هستیم كه كار را برای ما دشوار می‌كند.

1400/03/24
|
09:53
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، رییس فدراسیون شطرنج پس از انتخاب شدن برای یك دوره چهار ساله درخصوص برنامه ریزی‌های خود برای شطرنج كشور گفت: تمام تلاش ما این است كه به نقطه ای برسیم كه نگویند فدراسیون شطرنج حاشیه و اختلاف زیادی داشت متاسفانه شطرنجی‌ها متحمل بد اخلاقی‌های زیادی شدند تمام تلاش ما این است كه همدلی بیشتری در بین اعظای شطرنج به وجود بیاید، امیدوارم بتوانیم آرامش را به جمع شطرنجی ها بازگردانیم كه این امر قطعا با بزرگانی كه در این جمع داریم محقق می‌شود.

وی درباره وضعیت مالی و بدهی‌های فدراسیون شطرنج به مجامع بین المللی گفت: متاسفانه یكی از مشكلات ما بدهی هایی است كه به جا مانده متاسفانه وارث مشكلاتی هستیم كه كار را برای ما دشوار می‌كند تلاش می‌كنیم تا برای رفع این مشكلات از تمام مجموعه ها كمك بگیریم. ( و در این راستا امروز با وزیر ورزش جلسه ای خواهیم داشت.)

حسن تامینی در پاسخ به این پرسش كه آیا تمایلی به برگزاری جلساتی با شطرنج بازان مطرح و نخبگان كشورمان برای بهره برداری از نقطه نظرات آنها در راستای بهبود شرایط، خواهد داشت یا خیر؟ گفت: ما جلسه ای با بزرگان و نخبگان شطرنج داشتیم و فضایی را ایجاد كردیم كه این افراد بتوانند پیشنهادهای خود را مطرح كنند و بتوانیم با پشتوانه ی این عزیزان مشكلات را رفع و برای آنها ایجاد انگیزه كنیم.

رییس فدراسیون شطرنج در ادامه افزود: تمام دغدغه ما این است كه شطرنج كاران ما فقط به شطرنج فكر كنند و ما دیگر هیچ گونه حاشیه ای در فدراسیون نداشته باشیم و این عزیزان نگران مشكلات مالی، برگزاری سفرها و تنش ها نباشند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم شرایط ویژه ای كه تمام دنیا برای نخبگان و قهرمانانشان ایجاد می‌كنند را فراهم كنیم تا شطرنج كاران ما نیز كمتر دغدغه داشت باشند و بتوانند برای ما مقام های عالی بیاورند.
تامینی رییس فدراسیون شطرنج در خصوص بازگرداندن شطرنج كارانی كه مهاجرت كرده اند گفت: تمام هدف ما در وحله اول این است كه آنچه را كه داریم حفظ كنیم و شرایط مناسبی را برای عزیزانی كه در حال رشد كردن هستند فراهم كنیم ولی در مرحله های بعدی هدف ما این است كه عزیزانی كه مهاجرت كرده اند را به كشور بازگردانیم كه این مستلزم ایجاد بستری مناسب برای این ورزشكاران است.

وی درخصوص حضور ورزشكاران در انتخابات گفت: همه ما وظیفه داریم در انتخابات شركت كنیم و نگرانی‌هایی كه در هفته های گذشته درخصوص عدم مشاركت مردمی در انتخابات بود با شروع مذاكره‌های انتخاباتی كمتر شد و شور و هیجان انتخاباتی در بین مردم ایجاد شده است. ما در جبهه خود تمام تلاش می‌كنیم و از تمام عزیزان ورزشی خواستیم كه در انتخابات حضور داشته باشند. امیدواریم در آینده یك وزیر قوی در وزارت وزش و جوانان داشته باشیم و بسیاری ازكارهایی كه در جامعه مغفول مانده است را با ورزش حل كنیم و فضای ورزشی خوبی با وزیری كه انتخاب می‌شود داشته باشیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.دسترسی سریع
تهران ورزشی