از ساعت به مدت

امیر قلعه نویی: فوتبال ما را با بحرین تحقیر كردند/ بحرین با كدام یك از استان‌های فوتبال‌خیز ما قابل مقایسه است؟+فایل صوتی

امیر قلعه نویی سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: فوتبال ما را با گفتن این جمله كه "بردن بحرین معجزه بود" تحقیر كردند.

1400/03/25
|
16:23
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، امیر قلعه نویی در گفتگو با برنامه تهران ورزشی گفت: محور گم شده كشور ما برنامه‌ریزی است در ایران است كه به روزمرگی رسیده‌ایم و هربار برای خودمان مساله‌ای را به وجود می‌آوریم باید بپذیریم كه برنامه ریزی نداریم و این بی برنامگی باعث شده كه ما لطمه بخوریم و متاسفانه در سال های اخیر در تمام ابعاد از جمله ورزش این مساله مشكل ساز شده است.

وی در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال ایران در مرحله انتخابی جام جهانی، گفت: متاسفم برای عزیزانی كه گفتند بردن بحرین معجزه بود. این جمله، فوتبال ما را تحقیر كرد. اگر بردن بحرین معجزه بوده، بازی‌های ما در جام جهانی چه بوده است؟ ما از نظر نیروی انسانی و استعداد جزو پنج كشور برتر دنیا هستیم.

در واكنش به اینكه شرایط تیم ملی گره خورده بود، تصریح كرد: هیچكس عزیزی خادم (رئیس فدراسیون فوتبال) را به اندازه من نمی‌شناسد. از زمانی كه استقلال زیر نظر رفاه رفت با او در ارتباط بودم و جلساتی داشتیم. از وقتی عزیزی خادم رئیس فدراسیون شده است كاری با هم نداریم. رئیس فدراسیون باید مترها را مشخص كند. اینكه بچه‌ها زحمت كشیدند و بحرین را بردند چیز خوبی است ولی بحرین با كدام استان فوتبال خیز ما قابل قیاس است؟ متر ما جام جهانی بوده است.

قلعه نویی تاكید كرد: حتی آن زمان از كی روش انتقاد می‌كردند كه این چه بازی‌هایی است كه در جام جهانی مقابل پرتغال، اسپانیا و مراكش انجام دادیم. این بر می‌گردد به آدم‌هایی كه اطراف تیم هستند. نمی‌خواهم ورود كنم و امیدوارم خودشان تجدیدنظر كنند.

سرمربی تیم گل گهر ادامه داد: نسل تیم ملی استثنایی است. ما در دو، سه بازی گذشته ایرادات فنی داشتیم كه به آن ورود نمی‌كنم. دعا می‌كنیم تیم ملی به مرحله بعد و به جام جهانی صعود كند. این تیم می‌تواند در جام جهانی هم صعود كند چون پتانسیل و بازیكنان و لژیونرهای خوبی دارد.

قلعه نویی با اشاره به بازی امروز تیم ملی ایران مقابل عراق، گفت: بازی با عراق مهم است. عراق نشان داده است كه صلابت گذشته را ندارد و نتایجش خوب نبوده است. به هر حال هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. واقعیت فوتبال زمانی است كه سوت بازی زده می‌شود. از نظر بازیكنی با دو یا سه گل از عراق جلو هستیم ولی باید دید می‌توانیم در زمین قدرت تاكتیكی را دیكته كنیم یا نه.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران در پایان گفت: به خاطر مملكت و مردم كه تنها دلخوشی آنها فوتبال است، امیدوارم برنده شویم. ما در مملكت همه نوع مشكلی داریم ولی فوتبال دلخوشی مردم است.

امیدوارم این دلخوشی به شادی تبدیل شود و در مراحل بعد به آنچه كه لیاقتش را داریم برسیم. بازیكنان خوبی داریم. حیف است این نسل به جام جهانی نرود. شاید خیلی از بازیكنان دوره آخرشان باشد و امیدوارم این نفرات را در جام جهانی ببینیم. امیدوارم این تیم را در جام جهانی ببینیم ولی متر و نگاهمان باید عوض شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
تهران ورزشی