از ساعت به مدت

پرچمدار تیم ملی المپیك ایران، هفته آینده مشخص می شود+فایل صوتی


سعیدی دبیركل كمیته ملی المپیك با اعلام این خبر كه شعار تیم ملی المپیك ایران"همه برای ایران" است گفت: پرچمدار تیم ملی المپیك ایران، هفته آینده مشخص می شود.

1400/03/30
|
15:03
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، كیكاووس سعیدی دبیركل كمیته ملی المپیك درخصوص آخرین وضعیت كاروان اعزامی به المپیك گفت: علی رغم محدودیت ها و پروتكل های دقیقی كه از سوی كمیته بین المللی المپیك و ستاد برگزاری بازی ها اعلام شده اما بازی ها در موعد مقرر و طبق برنامه زمان بندی كه اعلام شده برگزار خواهد شد.

وی افزود: كاروان جمهوری اسلامی ایران متشكل از 63 ورزشكار در 14 رشته ورزشی در المپیك حضور خواهد داشت. علی رغم محدودیت های كرونا و مشكلاتی كه در اردوها و مسابقات كسب سهمیه داشتیم اما فدراسیون ها با عزم جدی و تلاش كادرفنی و وزرشكاران در حال برگزاری اردوهای مستمر هستند تا بتوانیم نتایج قابل قبولی را در المپیك توكیو بگیریم و مردم عزیزمان را خوشحال كنیم.

سعیدی درخصوص طراحی لباس ورزشكاران گفت: طراحی لباس ورزشكاران انجام شده و ما در مرحله دوخت لباس هستیم و فردا آخرین مرحله سایزگیری برای كسانی است كه در مسابقات خارج از كشور بودند و برای پوشاك رسمی رژه هم فردا آخرین مرحله نیز انجام می‌شود. واكسیناسیون كاروان انجام شده منابع مالی با تلاش دكتر صالحی امیری رییس كمیته ملی المپیك و حمایت های وزارت ورزش و جوانان تامین شده است یكی از نقاط مثبت این كاروان هشت سهمیه بانوان است كه در رشته های كاراته، تیراندازی ، تكواندو و قایق رانی سهمیه گرفته و حضور دارند.

وی درخصوص ویژگی لباس وزرشكاران گفت: "همه برای ایران" شعار كاروان است و نام كاروان ستارگان ایران زمین و رنگ كت و شلوار آقایان سرمه ای و برای بانوان رنگ فیروزه ای است در ستاد عالی بازی‌ها كه هفته آینده برگزار می‌شود پرچمدار هم مشخص می‌شود. در این آوردگاه بزرگ 206 كشور از سراسر دنیا در 33 رشته ورزشی بیش از یازده هزار و نود ورزشكار از یك مرداد ماه رقابت را آغاز می‌كنند.

سعیدید افزود: افتتاحیه دهكده 22 تیرماه خواهد بود كه در 42 مكان به صورت رسمی آغاز خواهند شد.سیصد و سی و نه رویداد خواهیم داشت كه هزار و پنجاه و هشت مدال در این بازهای توزیع می‌شود پیش بینی شده است كه این بازی ها نزیك به پنج میلیارد نفر بیننده داشته باشد هرچند تماشاگر حضوری نخواهد داشت و ستاد برگزاری بازی‌ ها تصمیم گیری نكرده است كه چند درصد از تماشگران ژاپنی می‌توانند برای تماشای مسابقات حضور داشته باشند.

وی درباره تبلیغات مسابقات گفت: از لحاظ تبلیغات 300سیصد بیلبورد در سطح شهر تهران برای معرفی قهرمانان و كاروان ورزشی كشورمان در نظر گرفتیم و در مراكز استان ها هم مكاتباتی صورت گرفته و اقداماتی انجام خواهد شد.

دبیركل كمیته ملی المپیك گفت: به دلیل حفظ سلامت ورزشكاران، كمیته برگزاری بازی‌ها اعلام كرده است كه تنها پنج روز قبل از مسابقات بازیكنان اجازه ورود به توكیو را خواهند داشت و به محض ورود به فرودگاه ناریتای توكیو تست سریع كرونا خواهند داد و درصورت منفی بودن تست عازم دهكده بازی ها خواهند شد و اگر متاسفانه نتیجه تست مثبت باشند به قرنطینه خواهند رفت.

وی درخصوص مصدومیت احسان حدادی و حضور وی در المپیك توكیو گفت: برابر آاخرین اطلاعی كه من دارم آقای حدادی می‌تواند بعد از انجام مراحل فیزیوتراپی در مسابقات حضور داشته باشد البته باز هم بستگی به توانایی های خود حدادی دارد ایشان سهمیه را گرفته اند و درصورت اعلام آمادگی میتواند عازم مسابقات شود و میزان آمادگی ایشان را باید كادر فنی فدراسیون اعلام كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.
دسترسی سریع
تهران ورزشی