از ساعت به مدت

برای اولین بار؛ در رقابت‌های كشتی فرنگی جام جهانی با تیمی جوان حضور خواهیم داشت+فایل صوتی

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی كشورمان با اعلام این خبر كه تیم ملی كشتی فرنگی حاضر در جام جهانی همگی جوان هستند گفت: 6 كشتی‌گیری كه در اسپانیا مدال كسب كرده اند در این تیم حضور خواهند داشت.

1401/08/02
|
14:40
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حسن رنگرز سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی با بیان اینكه دومین روز اردوی دوم تیم ملی بزرگسالان برای شركت در رقابت های جام جهانی را سپری می‌كنیم به تهران ورزشی 2 آبان گفت: شرایط ما برای شركت در جام جهانی برای كشتی فرنگی متفاوت است. حلقه مفقوده ما برای استمرار افتخارات گذشته این است كه به پشتوانه های خود در رقابت های درجه 2 و سه مثل جام جهانی میدان دهیم.

كسب افتخار تیم امید حاصل زحمت گذشتگان است
وی افزود: كسب افتخار توسط تیم امید كه در رقابت های امیدهای جهان اسپانیا حاصل زحمات عزیانی همچون آقایان بنا و باوفا در گذشته بوده است.

برای شركت در المپیك برنامه كوتاه 22 ماهه ارائه داده ام
سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی با اشاره به برنامه ای كوتاه مدت خود برای آماده سازی كشتی گیران فرنگی كشورمان جهت آمادگی بازی های جهانی و آسیایی گفت:برنامه 22 ماهه برای المپیك زمان كوتاهی است . معمولا برای المپیك حداقل 4 تا 4 سال و نیم برنامه ریزی صورت می‌گیرد و حتی برخی كشورها ، زمانبندی مشخص 8 ساله دارند كه به دلایل مختلف این امكان برای ما وجود ندارد.

دو تیم در تراز فنی مشابه برای رقابت های كشتی مجارستان و چین آماده می‌شوند
وی متذكر شد: در سال فنی پیش روی ما رقابت های قهرمانی جهان برای كسب سهمیه المپیك و رقابت های بازی آسیایی با فاصله كمتر از یك هفته قرار دارد و ما در زمان كوتاه باید كار دشواری را انجام دهیم و باید دو تیم را در تراز فنی مشابه هم آماده كنیم به همین دلیل باید از فرصتی مثل جام جهانی و قهرمانی آسیا استفاده كرده به جوانان و پشتوانه های خود میدان دهیم تا با حریفان درجه یك روبرو شوند. چون امكان حضور همه اعضای یك تیم در مجارستان و چین وجود ندارد.

در رقابت‌های كشتی فرنگی جام جهانی با تیمی جوان حضور خواهیم داشت
رنگرز تاكید كرد: ما امسال با تیمی جوان در رقابت های جام جهانی حضور خواهیم یافت كه برخی از آنها 6 كشتی‌گیری هستند كه در اسپانیا مدال كسب كرده اند. از مجموع كشتی‌گیرانی كه به بلگراد اعزام شدند 2 نفر در بدنه تیم ملی بزرگسالان حضور خواهند داشت كه مدال هم دریافت نكرده اند.

تا امروز فردی برای اداره كل ورزش جوانان مازندران منصوب نشده است
وی در پاسخ به اینكه ایا شما از اداره كل ورزش و جوانان استان مازندران جدا شدید؟ گفت: یك ماه قبل با همه حمایت های وزیر ورزش و استاندار مازندران با توجه به شرایط خاص كشتی فرنگی عذرخواهی كردم ولی كما فی السابق نه به شكل حضوری مستمر بلكه به طور غیر مستقیم اداره كل را مدیریت می كنم. از مسئولان خواهش كردم فردی را سریعتر منصوب نمایند چون ورزش مازندران اولین ورزش كشور و بیشترین تعداد قهرمان را دارد و طبیعی است كه نیازمند مدیریت تمام وقت است.

رنگرز افزود: متاسفانه تا امروز فردی منصوب نشده و از وزیر ورزش و استاندار مازندران این است كه هرچه زودتر متولی برای ورزش استان بگذارند چون ادامه این شرایط برای من میسر نیست و ورزش استان هم دچار مشكل خواهد شد.

كشتی گیران آزادكار ایران باید قهرمان می شدند نه دوم!
سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی كشورمان با تاكید بر اینكه تیم كشتی آزادی كه با هدایت آقایان كاوه و درستكار اعزام شد باید قهرمان جهان می‌شد گفت: آنها بد شانسی آوردند و مهمترین وضعیت هم اتفاقی بود كه برای محمد نخودی روی داد.شانس اول كسب مدال طلا كه می توانست مدال طلای ما را به 5 برساند و 25 امتیاز ما را جلو بیندازد . ما با تفاوت 7 امتیازی پس از گرجستان دوم شدیم. كاری كه كشتی گیر ما انجام داد این بود كه هرگونه تزریق حتی سرم باید با اجاز پزشك مسابقات صورت گیرد اما تزریق سرم بدون اجازه كادر فنی انجام شد و یكی از تیم های خانگی این موضوع را مستند كرد و آسیب جدی به تیم ما وارد كرد. اگر آن كشتی‌گیر هشتم هم می‌شد تیم كشتی آزاد ما قطعا قهرمان می‌شد.

برنامه «تهران ورزشی» كاری از گروه ورزش، تفریحات و سرگرمی رادیو تهران است كه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 الی 10:30 و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 22:30 الی 24:00 از رادیو تهران پخش می‌شود.

ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ورزشی