از ساعت به مدت

ستاد كرونا اجازه حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها را داده اما داستان فوتبال فرق می‌كند+فایل صوتی

رئیس فدراسیون پزشكی- ورزشی با اشاره به مجوز ستاد كرونا مبنی بر حضور 30 درصدی تماشاگران در ورزشگاه ها گفت: داستان فوتبال فرق دارد و ما نمی‌توانیم به این حوزه ورود كنیم.

1400/12/09
|
12:00
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، با وقوع موج اُمیكرون اگرچه هنوز تماشاگران كنسرت‌ها، تئاترها، سینماها و حتی ورزشگاه‌هایی به جز فوتبالش با ظرفیت 30 درصد حضور می یابند اما گویی در این بین تماشاگران مسابقات فوتبال ، اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندارند. در همین راستا دكتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشكی- ورزشی به برنامه تهران ورزشی 9 اسفند گفت: سخنگوی ستاد مقابله با كرونا حدود دو هفته قبل گفتند با توجه به شرایط موجود كشور، ورزشگاه‌ها می‌توانند به اندازه 30 درصد ظرفیت خود و رعایت تمامی پروتكل‌های بهداشتی پذیرای تماشاگران باشند.

وی افزود: موج اُمیكرون با اظهارات سخنگوی ستاد مقابله با كرونا همزمان شد و رنگبندی شهرهای كشور تغییر یافت و تهران قرمز شد و دستور رعایت شرایط صادر شد.

نوروزی به عدم حضور تماشاگران لیگ برتر والیبال اشاره كرد و گفت: با موافقت رئیس فدراسیون والیبال قرار شد حتی در زمانیكه مجوز حضور تماشاگران در ورزشگاه ها را داشتیم باز هم لیگ برتر والیبال بدون تماشاگر برگزار شود. ولی بر اساس مصوبه ستاد مقابله با كرونا در شرایط فعلی پذیرش30 درصدی تماشاگران در ورزشگاه ها در صورت رعایت پروتكل‌های بهداشتی و در نظر گرفتن رنگ شهرها بلامانع است.

رئیس فدراسیون پزشكی- ورزشی كه به تازگی از بیماری اُمیكرون بهبود یافته تاكید كرد: فوتبال قضیه، قوانین و مقرراتی متفاوت در ورزش كشور دارد و ما نمی‌توانیم به این حوزه ورود كنیم مگر اینكه ستاد ملی مبارزه با كرونا مجوز بدهد.

نوروزی تصریح كرد: پیش از این ستاد كرونا اعلام كرد تمامی سینماها، همایش‌ها و اجتماعات می توانند با ظرفیت 30 درصدی برگزار شوند و ورزش هم جزوی از آن بود كه با پیك اُمیكرون همزمان شد . در حال حاضر هم با كمك مردم شاهد كاهش این سویه هستیم ولی با توجه به سرایت بسیار آن نسبت به دلتا باید بیشتر رعایت كرد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ورزشی