گذری در تهران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17:15 به مدت 10 دقیقه

گشتی در خیابان شریعتی شهر تهران با "رادیو تهران"

خیابان شریعتی شهر تهران را از ابتدا تا انتها با برنامه "گذری در تهران"، طی كنید.

1396/05/23
|
14:00
|

به گزارش سایت رادیو تهران؛ مخاطبان هر روز در برنامه "گذری در تهران" می توانند با گذرهای قدیمی، آثار تاریخی، موزه ها، كاخ ها، تاریخ شفاهی و مكتوب شهر تهران، و ... آشنا شوند؛ این برنامه امروز دوشنبه 23 مرداد، "خیابان دكتر علی شریعتی" یكی از خیابان های مهم و طولانی شهر تهران را به شنوندگان معرفی خواهد كرد.
خیابان دكتر علی شریعتی یا جاده قدیم شمیران یكی از خیابان‌های مهم و طولانی شهر تهران است كه جهتی جنوبی- شمالی دارد. این خیابان پیش از انقلاب، خیابان كورش كبیر نام داشت و بعد از انقلاب نام این خیابان به نام دكتر علی شریعتی، یكی از نویسندگان و پژوهشگران نامی ایرانی، تغییر نام پیدا كرد.
این خیایان قدیمی‌ترین جاده ارتباطی تهران به پهنه شمیران و قصران به شمار می‌آید و امتداد آن در زمان قاجار، دارالخلافه را به منطقه شمیران در شمال تهران وصل می‌كرده است. ابتدای جنوبی این خیابان دروازه شمیران بوده كه امروزه پیچ شمیران در خیابان انقلاب محسوب می‌شود و تا میدان قدس امتداد می‌یابد. این خیابان عملكردهای تجاری و خدماتی در طیف وسیعی از مقیاس محلی تا شهری را در خود جای داده‌ است.
"گروه اخلاق و زندگی شهروندی" رادیو تهران متولی تهیه و تولید این برنامه است كه شنبه تا پنج شنبۀ هر هفته ساعت 16:20 تقدیم شنوندگان می‎شود.
میثم كطائیان تهیه كننده، آلبرت كچویی نویسنده و گوینده، در این برنامه مخاطبان را همراهی خواهند كرد.

دسترسی سریع
گذری در تهران