گذری در تهران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17:15 به مدت 10 دقیقه

"گذری در تهران؛ بیمارستان نجمیه كجاست؟"

با برنامه "گذری در تهران"، به "بیمارستان نجمیه" سر بزنید.

1395/06/15
|
12:00
|

به گزارش سایت رادیو تهران؛ مخاطبان هر روز در برنامه "گذری در تهران" می توانند با افراد صاحب‎نام، گذرهای قدیمی، آثار تاریخی، موزه ها، كاخ ها، تاریخ شفاهی و مكتوب شهر تهران، و ... آشنا شوند؛ این برنامه امروز چهار‎شنبه 15 شهریور، "بیمارستان نجمیه را به مخاطبان معرفی می كند."
"بیمارستان نجمیه"، بیمارستانی در تهران با سبك معماری اواخر دورۀ قاجار است كه در اوائل دورۀ پهلوی افتتاح شده و در خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری اسلامی واقع شده است. این بیمارستان نخستین بیمارستان مدرن تهران است كه در سال 1306 افتتاح شد و در تاریخ آبان 1307 وقف بیماران مستمند ایران شد و در تاریخ 14 مرداد 1382 به‌عنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و در فهرست موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه كشور نیز قرار دارد. بنیان‌گذار این بیمارستان، ملك تاج خانم فیروز نجم‌السلطنه است. دهه 30 بنایی دیگر توسط حاج محمد حسن شمشیری به مجموعه بیمارستان اضافه شد كه دارای همخوانی با دیگر ساختمان های آن است.
"گروه اخلاق و زندگی شهروندی" رادیو تهران متولی تهیه و تولید این برنامه است كه شنبه تا پنج شنبۀ هر هفته ساعت 16:20 تقدیم شنوندگان می‎شود.
میثم كطائیان تهیه كننده، آلبرت كچویی نویسنده و گوینده، در این برنامه مخاطبان را همراهی خواهند كرد.

دسترسی سریع
گذری در تهران