گذری در تهران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17:15 به مدت 10 دقیقه

با رادیو تهران در پارك پردیسان

همراه با رادیو تهران در پارك پردیسان تهران گشت بزنید.

1396/12/05
|
12:32
|به گزارش سایت رادیو تهران؛ مخاطبان هر روز در برنامه "گذری در تهران" می توانند با گذرهای قدیمی، آثار تاریخی، موزه ها، كاخ ها، تاریخ شفاهی و مكتوب شهر تهران، و ... آشنا شوند؛ این برنامه امروز شنبه 5 اسفند، مخاطبان را به محله "پارك طبیعت پردیسان" می برد.
"پارك طبیعت پردیسان" پارك طبیعت پردیسان وابسته به سازمان حفاظت محیط زیست، مشهورترین پارك طبیعت ایران كه در شهر تهران در محدودهمنطقه 2 شهرداری تهران قرار دارد.
این پارك در شمال غربی تهران واقع شده‌است، از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرك غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونك و از سمت جنوب به بزرگراه حكیم و محله بلوار مرزداران محدود می‌شود. بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی/جنوبی، این بوستان را به دو بخش تقسیم می‌كند كه پیوند آن‌ها به وسیله دو پل برقرار شده‌است.
از امكانات این بوستان می‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره كرد. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاكسیدرمی شده، و بعضاً زنده، یكی دیگر از جذابیت‌های این پارك جنگلی است. ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در قسمت جنوبی این بوستان قرار دارد.
"گروه اخلاق و زندگی شهروندی" رادیو تهران متولی تهیه و تولید این برنامه است كه شنبه تا پنج شنبۀ هر هفته ساعت 16:20 تقدیم شنوندگان می‎شود.
میثم كطائیان تهیه كننده، آلبرت كچویی نویسنده و گوینده، در این برنامه مخاطبان را همراهی خواهند كرد.

دسترسی سریع
گذری در تهران