صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه از ساعت 22:30 به مدت 30 دقیقه

افراد نابینا چگونه باید از خودشان در برابر ویروس کرونا محافظت کنند؟ با ما از رادیو تهران برنامه «شش نقطه» همراه شوید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا متاسفانه در برنامه‌ریزی اجتماعی و سیاستگذاری‌هایی که برای مدیریت اجتماعی جامعه انجام می‌شود، افراد معلول چندان در نظر گرفته نمی‌شوند در حالی‌که این افراد در برابر کرونا بیشتر از بقیه مردم به محافظت نیاز دارند. افراد معلول با توجه به شرایطشان در برابر ویروس کرونا آسیب‌پذیرتر هستند؛ بر همین اساس خود و همراهانشان باید نحوه مراقبت‌های ویژه از معلولان در برابر کرونا را آموزش ببینند.

یکی از برنامه های رادیو تهران که به افراد نابینا اختصاص یافته برنامه«شش نقطه» است. برنامه ای که با بخش های متنوع جمعه ها ساعت 22:30 ویژه نابینایان تدارک دیده شده و به اخبار و حوادث مهم حوزه نابینایان اختصاص یافته است و در بخش هایی از برنامه تحلیلی از مسائل مبتلا به جامعه نابینایان را ارائه می‌دهد.

اما این روزها که همه افراد درگیر ویروس کرونا هستند و مشکلاتشان دوچندان شده است، نباید از افراد بویژه نابینایان غافل بود، این افراد هم به نوبه خود با این ویروس دست و پنجه نرم می کنند و دغدغه هایشان بیشتر شده است. در این برنامه مشکلات نابینایان را با گسترش ویروس کرونا خواهیم شنید و پای صحبت های نابینایان در خصوص مشکلاتی که این روزها با کرونا دارند می نشینیم. در این بخش دغدغه‌ها و معضلات این قشر به چالش کشیده می شود. در این بستر هر آنچه میان نابینان و جامعه در تعامل و ارتباط است مورد بررسی قرار می گیرد.
برنامه "شش نقطه" از رادیو تهران در تلاش است تا بیشتر روزگار این قشر از جامعه را یادآور کند تا در این شرایط نابینایان فراموش نشوند و از آنها غافل نشویم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • در دنیای یک نابینا، دورنگی دیده نمی شود

  • چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید

  • نقطه آغاز تا نقطه پایان«شش نقطه»