تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

امكان مواجهه با سویه جدید كرونا وجود دارد+فایل صوتی

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واكسن مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه كرونا به صورت كامل ریشه كن نشده است گفت: ماهیت این بیماری نشان داد كه امكان مواجهه با سویه جدید كرونا وجود دارد.

1401/06/30
|
12:20
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید محسن زهرایی رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واكسن مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با تهران من رادیو تهران گفت: پس از گذشت حدود 3 سال از شیوع بیماری كرونا و  مواجهه با 6 تا 7 موج كرونا، تمام كشورهای دنیا در یك آرامش نسبی قرار دارند و شواهدی مبنی بر وقوع موج جدید را مشاهده نمی‌كنیم.

زهرایی افزود: خبرهایی مبنی بر مشاهده سویه‌ جدید این بیماری در نقاط مختلف جهان منتشر شده است ولی مشخص نیست سویه جدید تا چی میزان قدرت انتشار وسیع در جامعه را دارد. اما ماهیت این بیماری نشان داده است كه ممكن است با سویه جدید مواجه شویم و این بیماری تمام نشده است.

این مقام مسئول تصریح كرد: بر اساس مطالعات انجام شده تزریق دُز یادآور  پس از 6 ماه تاثیر به سزایی در مقابله با سویه‌های جدید این بیماری دارد.

وی افزود:متاسفانه با شیوع بیماری، آمار تزریق واكسن افزایش و با كاهش بیماری تزریق واكسن فراموش و كاهش پیدا می‌كند.
هم اكنون متوسط روزانه تزریق واكسن كمتر از 10 هزار نفر است در صورتی كه پیش از این روزانه 1/5 میلیون نفر  واكسن تزریق می‌كردند.

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واكسن مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان كرد: شش نوع واكسن ایرانی فخرا، اسپایكوژن، نورا، بركت، بركت پلاس، پاستو كووك و یك نوع واكسن وارداتی سینوفارم  برای تزریق دُز یادآور در مراكز واكسیناسیون وجود دارند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من