تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

وظیفه‌ی دفتر توسعه‌ی اجتماعی جوانان، مطالبه‌گری در حوزه اجرای قوانین است+فایل صوتی

مدیركل توسعه‌ی اجتماعی جوانان وزارت ورزش با تاكید بر اینكه ما اختیاراتی در حوزه اشتغال و مسكن جوانان نداریم گفت: مهمترین اقدامات دفتر برنام‌ریزی و توسعه‌ی اجتماعی جوانان وزارت ورزش وجوانان مطالبه گری و پیگیری اجرای درست قوانین است.

1401/07/27
|
11:14
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حجت الاسلام مهدی متقی فر مدیركل توسعه‌ی اجتماعی جوانان وزارت ورزش وجوانان در گفت و گو با تهران من رادیو تهران، گفت: جوانان ما یا تمایل به ازدواج ندارند، یا تمایل دارند ولی موانعی بر سر راه آنها وجود دارد؛ ما باید برای هر دو مورد چاره اندیشی كنیم.

وی افزود: طی دو سال گذشته كه بیماری كرونا شیوع پیدا كرده بود آمار ازدواج افزایش داشت ودلیل افزایش آن این بود كه جوانان متوجه شدند بدون تشریفات و تجملات نیز می‌توان زندگی را آغاز كرد؛ زندگی پایدار و موفق ارتباطی به عروسی و جهیزیه آنچنانی ندارد.

حجت الاسلام مهدی متقی فر افزود: معاونت اجتماعی جوانان وزارت ورزش به منظور تسهیل گری ازدواج جوانان اقداماتی داشته است. طی برنامه ریزی‌های انجام شده از این پس سالن‌ها و تالارهای دستگاه‌های دولتی با مدیریت كمیته سامان در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت تا بتوانیم هزینه‌های ازدواج جوانان را كاهش بدهیم.

مدیركل توسعه‌ی اجتماعی جوانان وزارت ورزش وجوانان در پاسخ به این پرسش كه آیا این اداره در حوزه مسكن جوانان نمی‌تواند اقدامی داشته باشد؟ اظهار داشت: مهمترین اقدامات دفتر توسعه‌ی اجتماعی جوانان وزارت ورزش وجوانان در حوزه مطالبه گری و پیگیری اجرای قوانین است. ما اختیاراتی در حوزه اشتغال و مسكن نداریم ولی با رایزنی‌هایی كه در این حوزه انجام می‌دهیم می‌توانیم در اجرای قوانین تسهیل‌گری كنیم.
به عنوان مثال در حوزه مسكن پیشنهادی تحت عنوان "مسكن موقت" به شورای عالی جوانان ارائه دادیم. این طرح در قانون تسهیل ازدواج كه سال 84 تصویب و ابلاغ شده بود ذكر شده بود ولی طی این سالها اجرا نشده است. وظیفه ما سیاست گذاری برای تسهیل گری ازدواج است.

این مقام مسئول خاطر نشان كرد: با توجه به تلاش‌هایی كه در حوزه پرداخت وام ازدواج به زوجین انجام دادیم، مراحل دریافت وام ازدواج به كمتر از یك ماه كاهش پیدا كرد. همچنین در بحث ضامن برای دریافت وام ازدواج تلاش می‌كنیم در تمام بانك‌ها قانون یك ضامن برای وام ازدواج اجرایی شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من