تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

تا 2 ماه آینده؛ كارت ملی هوشمند ثبت نام كنندگان صادر می‌شود+فایل صوتی

معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به اینكه اعتبار كارت ملی هوشمند تا 1405 تمدید شده است؛گفت: تمام تلاشمان این است كه تا 2 ماه آینده كسانی كه برای دریافت كارت ملی هوشمند ثبت نام كرده‌اند، كارتشان را دریافت كنند.

1401/08/28
|
14:24
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ هاشم كارگر، معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال كشور در گفت و گو با «تهران من» رادیو تهران درخصوص تمدید اعتبار كارت‌های ملی گفت: همانطور كه مستحضرید اولین سری كارت‌های هوشمند ملی سال 1393 صادر شده و تقدیم هموطنان عزیز شده مهلتی كه برای اعتبار این كارت‌ها در نظر گرفته شده 7 سال بوده بنابراین یك سری از این كارت‌ها منقضی شده و یا انقضای آن‌ها هم در پیش است.

اعتبار كارت ملی هوشمند تا 1405 تمدید شد
رئیس سازمان ثبت احوال كشور افزود: پس از بررسی و مطالعات صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم كارت‌هایی كه تا پایان سال 1403 منقضی می‌شوند را تا پایان سال 1405 تمدید كنیم كه مردم دغدغه‌ای نداشته باشند و بتوانند به راحتی از این كارت‌ها استفاده كنند و همین طور بخش‌های دولتی و بخش‌های خدماتی بتوانند براحتی این خدمت را در اختیار مردم قرار بدهند.

وی یادآور شد: با توجه به اینكه فناوری‌ها به صورت مداوم در حال رشد است نیاز بود مطالعه جدیدی درباره نسل جدید كارت ها داشته باشیم؛ می‌دانید كه این كارت‌ها تابحال كاربرد‌ها و قابلیت هایشان آنچنان كه باید و شاید در كشور مورد استفاده قرار نگرفته است. در در عین حال این كارت‌ها از لحاظ استفاده فیزیك در بخش‌های گوناگون كه پیش بینی شده بود استفاده‌ای نشده پس بنابراین دچار فرسودگی هم نشده‌اند.

كارگر خاطر نشان كرد: در حال مطالعه هستیم و تلاش می‌كنیم در آینده كارت‌های جدید را با فناوری‌ها و تكنولوژی‌های جدید در اختیار مردم قرار بدهیم.

7 میلیون از 10 میلیون متقاضی كارت ملی هوشمند، كارتشان را دریافت كردند
مشاور وزیر كشور تصریح كرد: تقریبا 10 میلیون نفر از سال 1398 تا 1400برای دریافت كارت ملی ثبت نام كرده بودند؛ از دیماه سال گذشته تولید انبود كارت ملی را شروع كردیم و تا كنون بیش از هفت میلیون كارت را صادر و تقدیم عزیزان كردیم. تمام تلاشمان این است كه ظرف 2 ماه آینده كسانی كه برای صدور كارت ملی ثبت نام كرده‌اند و منتظر كارت هستند كارت های خود را دریافت كنند.

كسانی كه كارت ملی خود را دریافت نكردند به دفاتر پشخوان مراجعه كنند
كارگر در پایان با اشاره به اینكه خیلی از كارت‌های صادر شده در دفاتر پیشخوان بایگانی شده اند، گفت: متاسفانه برخی از متقاضیان خط همراه خود را كه در زمان ثبت نام اعلام كرده بودند تغییر داده‌اند و در جریان صدور كارت ملی نیستند به همین دلیل پیشنهاد می‎كنم اگر تا 2 ماه آینده پیامكی دریافت نكردند به دفاتر پیشخوان مراجعه كنند و كارت ملی خود را دریافت كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من