تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

بعضی از طرح‌های نخبگان خوب است ولی نیاز فعلی جامعه نیست+فایل صوتی

عضو كلینیك تخصصی بسیج مهندسین صنعت و معدن استان یزد گفت: بعضی از طرح های پیشنهادی نخبگان خوب است ولی نیاز فعلی جامعه نیست؛ به همین دلیل در اولویت اجرایی شدن قرار نمی‌گیرند.

1401/08/30
|
10:56
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ علیرضا ارسلان عضو كلینیك تخصصی بسیج مهندسین صنعت و معدن استان یزد و رئیس هیات مدیره اتحادیه‌ شركت‌های تعاونی دانش‌بنیان استان یزد در گفت و گو با "تهران من" رادیو تهران درخصوص فعالیت كلینیك تخصصی بسیج مهندسین صنعت اینگونه اظهار داشت: این كلینیك با هدف رشد و به روز آوری صنایع صنعتی و معدنی استان یزد تشكیل شده و با یك تیم مجرب مشغول شناسایی فرصت‌های بهبود در واحدهای صنعتی و معدنی این استان است.

ارسلان افزود: در كشور حدود 7 هزار شركت دانش بنیان و 1000 شركت خلّاق داریم كه در 140 بخش از قبیل صنایع شیمیایی، ماشین آلات، برق و الكترونیك و كشاورزی فعالیت می‌كنند.

عضو كلینیك تخصصی بسیج مهندسین صنعت و معدن استان یزد خاطرنشان كرد: شركت‌های دانش نبیان به منظور افزایش علم و ثروت و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراع و نوآوری فعالیت می‌كنند. شركت‌های خلاق نیز عملكردنشان همانند شركت‌های دانش‌بنیان است اما فعالیتشان مبتی بر فناوری‌های خیلی پیشرفته نیست.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا كلینیك تخصصی بسیج مهندسین صنعت و معدن بسته‌های حمایتی به نخبه‌ها ارایه می‌دهد یا خیر؟ اظهار داشت: نخبه ها آمده اند تا به ما كمك كنند، ما برای آنها سرمایه‌گذاری و از آنها پشتیبانی می‌كنیم تا آینده بهتری را برای ما و خودشان بسازند. ما نخبه‌ها را شناسایی و بر اساس نیازشان از آنها در بخش‌هایی از جمله مالی، فكری و علمی پشتیبانی می‌كنیم.

ارسلان گفت: حمایت از نخبه ها 100 درصدی نیست و گاهی گلایه نخبگان به حق است. بعضی از طرح‌های نخبگان خوب است ولی نیاز فعلی جامعه نیست به همین دلیل در اولویت اجرایی شدن قرار نمی‌گیرند و همین مساله موجب نارضایتی برخی از نخبگان شده است. اولویت در اجرایی شدن طرح‌های نخبگان نیاز فعلی جامعه است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من