تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

اگر جریان دانشجویی در مسیر درست قرار بگیرد؛ مطالبات مردم دنبال می‌شود+فایل صوتی

مدیرعامل خبرگزاری دانشجو گفت: در 3 ماه اخیر جریان دانشجویی بیشتر درگیرتلاطم‌های سیاسی بوده و كمتر به مسائل اقتصادی ورود كرده است. اگر جریان دانشجویی در مسیر واقعی خود قرار بگیرد مطالبات واقعی مردم دنبال می‌شود.

1401/09/16
|
12:37
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ هادی قاسمی مدیر عامل خبرگزاری دانشجو به مناسبت روز دانشجو در گفت و گو با برنامه "تهران من" رادیو تهران گفت: با بازگشایی دانشگاه‌ها پس از 2 سال و همزمان با وقایع سیاسی اخیر، بسیاری از مسائل به صورت جدی و با حضور مسئولان كشور در صحن دانشگاه‌ها در حال پیگیری است.

وی افزود: فلسفه دانشگاه نسخه پیچیدن برای حل مشكلات مردم است و این اتفاق در شرایط پویا بودن دانشگاه رقم می‌خورد. دانشگاهی كه تعطیل و رخوت زده باشد نمی‌تواند مشكلات مردم را مطرح و مطالبه گری كند. در فضای چالشی است كه نتیجه مطلوبی بدست می‌آید.

مدیرعامل خبرگزاری دانشجو تصریح كرد: تعریف كاریكاتوری و تك بعدی از دانشگاه ظلم به دانشگاه است؛ همزمان با اعتراضات اخیر فعالیت دانشجویان در بخش‌های دیگر از جمله اختراع، طرح‌های پژوهشی و دفاع از پایان نامه‌های جریان داشته است.

قاسمی یادرآور شد: اصلی‌ترین مسائل كشور در سالهای اخیر از جمله خصوصی سازی شركت‌ها از طریق جریان دانشجویی و مطالبه‌گری دانشگاه‌ها رقم خورد. با پیگیری دانشگاه‌ها بود كه این مسیر در جریان اصلاح قرار گرفت.

مدیرعامل خبرگزاری دانشجو تصریح كرد: مسئولیت پذیری دانشجویان و توجه به مسائل اصلی از جانب آنها، رابطه مستقیمی با پیگیری و حل مشكلات كشور دارد.

وی اظهار داشت: اگر دانشجو اختیار خود را به جریان سیاسی بدهد ضرر كرده است.

قاسمی افزود: در 3 ماه اخیر جریان دانشجویی بیشتر درگیر تلاطم‌های سیاسی بوده و كمتر به مسائل اقتصادی ورود كرده است. اگر جریان دانشجویی در مسیر واقعی خود قرار بگیرد مطالبات واقعی مردم دنبال می‌شود.

او متذكر شد: اگر جریان دانشجویی درگیر حاشیه شود و جایی كه می‌تواند صدای مردم باشد حضور نداشته باشد؛ موثر نخواهد بود. در ماه‌های اخیر جریان دانشجویی از این مسیر فاصله گرفته است ولی با حضور مسئولان كشور در دانشگاه‌‎ها این جریان دانشجویی در حال نزدیك شدن به مسیر درست است. مهم این است جریان دانشجویی موضوعات اصلی را رها نكرده و پیگیری كند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من