تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

ایران توسط كشورهایی از كمیسیون مقام زن حذف شد؛ كه خود ناقض حقوق بشرند+فایل صوتی

محمدی پژوهشگر حوزه زنان گفت: آنها از طرح دستاوردهای زنان ایرانی در كمیسیون مقام زن سازمان ملل ترسیدند؛ ترسیدند سیاه نمایی‌هایی كه علیه كشور ایران داشتند نقش بر آب شود؛ به همین دلیل ایران را از كمیسیون مقام زن حذف كردند.

1401/09/27
|
10:56
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، فاطمه محمدی استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه زنان و خانواده در گفت و گو با "تهران من" رادیو تهران درخصوص اخراج ایران از كمیسیون مقام زن سازمان ملل اینگونه اظهار داشت: به اعتقاد من هر فعالیت بین المللی در هر حوزه ای كه باشد برای كشور ایران یك فرصت محسوب می‌شود. با توجه به شرایط سیاسی كنونی ما بیش از گذشته نیازمند به حضور در عرصه های بین المللی هستیم.

وی تاكید كرد: حضور در هر كنشگری بین المللی، به نفع جمهوری اسلامی ایران است و حذف شدن ایران از عرصه‌های بین المللی چه با بی مهری چه به اجبار، به نفع كشورمان نیست؛ و از جهت عدم امكان معرفی زن ایرانی به جهان به ما ضربه وارد می‌كند.

محمدی استاد دانشگاه خاطر نشان كرد: كمیسیون مقام زن سازمان ملل بعد از جنگ جهانی دوم و برای حمایت از حقوق زنان آسیب‌دیده تشكیل شد.

این پژوهشگر حوزه زنان افزود: بد نیست در شرایط كنونی گفت و گویی با وزارت خارجه و معاونت امور زنان ریاست جمهوری داشته باشید تا بدانید متولیان امر در واكنش به حذف ایران از كمیسیون مقام زن چه اقداماتی داشته اند؟ زیرا واكنش ایران به این اتفاق برای بخش عمده ای از مردم جامعه تبدیل به یك گره شده است.

محمدی ادامه داد: حضور در كمیسیون مقام زن فرصتی برای صاحبان قدرت و صندلی در جمهوری اسلامی ایران بود تا هویت زن ایرانی و كنشگری اجتماعی زن ایرانی را به دنیا معرفی كنند كه متاسفانه آن را از دست دادیم.

محمدی تاكید كرد: ایران توسط كسانی از كمیسیون مقام زن حذف شد كه خود ناقض حقوق بشرند و بیشترین و سخترین ظلم ها را به زنان كشورشان تحمیل می‌كنند.
بیش از یك ماه است كه پرونده حذف ایران از كمیسیون مقام زن مطرح است؛ ما مطلع بودیم و باید یك واكنش و تصمیم مناسب در این حوزه اتخاذ می‌كردیم.

این پژوهشگر گفت: آنها از طرح دستاوردهای زنان ایرانی در كمیسیون مقام زن سازمان ملل ترسیدند؛ ترسیدند سیاه نمایی‌هایی كه علیه كشور ایران داشتند نقش بر آب شود؛ به همین دلیل ایران را از عرصه بین المللی حذف كردند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
تهران من