تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

امنیت منطقه را باید بازیگران جبهه مقاومت تعیین كنند+فایل صوتی

غفاری كارشناس سیاسی گفت: گروه های مقاومت بر مبنای صلح و ثبات و در راستای تثبیت مقتضیات و گفتمان هایی كه كشورهای جهان اسلام در دل خود جای داده‌اند شكل گرفتند و باید امنیت منطقه نیز به دست بازیگران همین جبهه مقاومت تعیین شود.

1401/10/14
|
09:32
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حنیف غفاری كارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «تهران من» گفت: اگر بخواهیم نگاه ایده آل گرایانه نسبت به تحولات بین‌المللی داشته باشیم دچار خطای محاسباتی و راهبردی شده ایم. این خطای راهبردی باعث می‌شود در تاكتیك‌ها، رفتارها و حتی گفتار خودمان نسبت به سایر بازیگران منطقه شرط احتیاط را رعایت نكنیم و در نتیجه منافع ملی ما به خوبی تامین نخواهد شد.

غفاری افزود: شهید سلیمانی جبهه مقاومت را شكل دادند و آن را به منظومه مقاومت تبدیل كردند. در چنین شرایطی وقتی منظومه مقاومت شكل گرفت دشمنانی كه از نابودی نظام ایران صحبت می كردند پذیرفتند كه چاره ای جز دیپلماسی و مذاكره با ایران ندارند. این میراث شهید سلیمانی و دیگر شهدای جبهه مقاومت است.

این كارشناس سیاسی افزود: امروز خروجی اتاق های فكر در آمریكا و اروپا بیان كننده این است كه آنها چاره ای جز دیپلماسی و پذیرش قدرت ایران ندارند.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا محور مقامت در چارچوب پیشبرد اهداف ایران در منطقه است یا در خدمت صلح منطقه است؟ اظهار داشت: امنیت منطقه را باید بازیگران منظومه مقاومت تعیین كنند. به لحاظ ارزشی و تاكتیكی كشورهای جهان اسلام مقتضیات و گفتمان هایی را در دل خود جای داده‌اند كه تعیین حدود و ثغور آن هم باید از سمت بازیگران مسلمان و دغدغه مند نسبت به دین اسلام تعیین شود.
امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفتمان انقلاب اسلامی را در برابر گفتمان سلطه غرب و شرق تعریف و این روند را احیا كردند. پس از آن گروه های مقاومت در راستای تثبیت همین گفتمان و تثبیت منظومه امنیتی منطقه و بر مبنای صلح و ثبات شكل گرفتند.

غفاری یادآور شد: گفتمان مقاومت هیچگاه در مقابل صلح شكل نگرفته است؛ بلكه در مقابل سلطه شكل گرفته است. آنچه كه نفی كننده صلح است، سازش با دشمن صهیونیستی و آمریكا است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
تهران من