تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

با نصب شیر ترموستاتیك بر روی رادیاتور؛ در مصرف گاز صرفه‌جویی كنید

مدیرعامل شركت گاز استان تهران گفت: هر واحد مسكونی می‌تواند با نصب شیر ترموستاتیك بر روی رادیاتور، دمای مورد نیاز خود را تنظیم و از این طریق در مصرف گاز صرفه‌جویی كند.

1401/11/02
|
10:59
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید محمد هدایی‌پور  مدیرعامل شركت گاز استان تهران در گفت و گو با «تهران من» در خصوص راه‌های كاهش مصرف گاز اینگونه اظهار داشت: متاسفانه وسیله‌های گازسوز ما بازدهی بالایی ندارند؛ به همین دلیل باید به صورت مستمر سرویس شوند تا از خام‌سوزی گاز در آنها جلوگیری شود.

وی افزود: سرویس سالانه مشعل موتورخانه‌ واحد‌های مسكونی و تجاری تاثیر بسیار زیادی در كاهش مصرف سوخت دارد. اگر مشعل موتورخانه تنظیم نباشد خام‌سوزی گاز اتفاق می‌افتد و حرارت كافی تولید نمی‌كند.

مدیرعامل شركت گاز استان تهران در ادامه خاطر نشان كرد: شركت ملی گاز امسال طرح ملی بهینه‌سازی موتورخانه واحدهای مسكونی و تجاری را در دستور كار قرار داده است. در این طرح تنظیم مشعل و عایقكاری لوله‌ها و دیگ‌های موتورخانه واحدهای مسكونی و تجاری انجام می‌شود و بخشی از هزینه این خدمات توسط شركت ملی گاز  پرداخت می‌شود.

وی افزود: مردم از این طرح استقبال كردند و تعداد متقاضیان دریافت این خدمات بسیار بالاست و عده زیادی در نوبت دریافت این خدمات منتظر هستند.

هدایی‌پور افزود: موتورخانه مجتمع‌های مسكونی دما را برای تمام واحدها به صورت یكسان گرم می‌كند؛ ولی هر واحد مسكونی برای صرفه‌جویی در مصرف گاز می‌تواند به صورت جداگانه شیر ترموستاتیك بر روی رادیاتور نصب كند و بدون باز و بست كردن شیر رادیاتور دمای مورد نیاز خود را تنظیم كند. این كار ساده صرفه‌جویی بسیار زیادی در مصرف گاز ایجاد می‌كند.
اگر مصرف گاز را اصلاح كنیم؛ كمك می‌كنیم تا سایر هموطنانمان در نقاط مختلف كشور از داشتن گاز بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش كه نظارت بر مصرف گاز در مكان‌های عمومی و دولتی چگونه انجام می‌شود؟ تصریح كرد: ادارات به شدت كنترل می‌شوند. علاوه بر واحدهای امدادی، 10 واحد مخصوص كنترل و پایش دمای اداره‌های دولتی تشكیل دادیم. این نظارت‌ها و پایش‌ها با توجه به مشكلات اخیر از ابتدای آذرماه آغاز شده است و هم چنان ادامه خواهد داشت.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
تهران من