تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

ماهواره «ناهید 1» تا پایان سال به فضا پرتاب می‌شود+فایل صوتی

سخنگوی سازمان فضایی كشور گفت: ساخت ماهواره مخابراتی «ناهید 1 و 2» اولین گام جمهوری اسلامی ایران برای شكستن انحصار غرب در حوزه مخابرات فضا پایه است. ماهواره ناهید1 تا پیش از سال 1402 به فضا پرتاب خواهد شد.

1401/11/10
|
12:42
|

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حسین دلیریان مشاور و سخنگوی سازمان فضایی ایران در گفت و گو با «تهران من» اظهار داشت: به مناسبت شعار سال نمایشگاه توانمندی‌های داخلی هشتم بهمن ماه برگزار شد و مقام معظم رهبری از این نمایشگاه بازدید مفصلی داشتند. در این نمایشگاه سازمان فضایی كشور غرفه ویژه‌ای برای ارایه دستاوردهای خود داشت.

وی افزود: ‌در این نمایشگاه دو ماهواره «ناهید1 و 2» به نمایش گذاشته شدند. ساخت این دو ماهواره مخابراتی اولین گام جمهوری اسلامی ایران برای شكستن انحصار غرب در حوزه مخابرات فضا پایه است. ماهواره «ناهید 1» تا پیش از سال جدید به فضا پرتاب خواهد شد.

سخنگوی سازمان فضایی ایران تصریح كرد: محصولات دیگری كه حاصل تلاش، توانمندی و تلاش و كوشش متخصصان فضایی بود در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد و رهبر انقلاب اسلامی از تمام این دستاوردها بازدید داشتند.

دلیریان خاطر نشان كرد: طبق برنامه 10 ساله فضایی كشور كه به رسایت جمهوری تصویب شد؛ برنامه‌های فضایی كشور طی 10 سال آینده در حوزه‌های مختلف چیده شده است و باید بر مبای این برنامه‌ها حركت كنیم. یكی از این برنامه‌ها كه در روزهای گذشته بازتاب خبری خوبی داشت آغاز فاز اجرایی منظومه ماهواره‌ای شهید سلیمانی بود.
همچنین ساخت ماهواره‌های سنجشی با دقت یك متر؛ از دیگر اهداف سازمان فضایی كشور است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من