تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

نگاه مسئولان به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛ نباید مبنتی بر تجدید خاطره باشد+فایل صوتی

غفاری كارشناس مسائل بین‌الملل گفت: نگاه مسئولان به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نباید نگاه نوستالژیك و مبنتی بر تجدید خاطره داشته باشد؛ ‌ملت ما انتظارات به حقی دارند و مسئولان ملزم هستند به مطالبات آنها رسیدگی كنند.

1401/11/23
|
11:56
|

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان‌دهنده شكست دشمن بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حنیف غفاری كارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با «تهران من» درخصوص ابعاد سیاسی حضور حداكثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن؛ اظهار داشت: در ماه‌های منتهی به 22 بهمن‌ امسال شاهد جنگ تركیبی سیاسی و اقتصادی دشمن علیه كشورمان بودیم كه هدف آن دل زدگی مردم از انقلاب اسلامی بود.
همانگونه كه رهبری عنوان كردند اتاق فكر دشمن یك مهندسی كامل در این مورد انجام داده بود؛ اما حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده شكست دشمن بود. مردم به انقلاب اسلامی پایبند و بین توطئه‌های دشمن و مشكلات اقتصادی تفكیك قائل هستند.

دشمن‌شناسی؛ عامل بقای جمهوری اسلامی ایران طی این سالها بوده است
وی با تاكید بر اینكه دشمن‌شناسی مساله بسیار مهمی است؛ گفت: دشمن شناسی یكی از عوامل بقای جمهوری اسلامی ایران طی این سالها بوده است. دشمن همواره تلاش می‌كند در قالب شعارها و جملات تزئین شده اما در واقع خطرناك بین ملت و نظام شكاف ایجاد كند و در همین بزنگاه‌های سیاسی‌ از جمله راهپیمایی 22 بهمن در انتظار نتیجه تلاش‌های خود است؛ ما بار دیگر با حضور میلیونی در راهپیمایی به دشمن اعلام كردیم كه تلاش او بی‌نتیجه است.

دشمنان همواره تلاش كردند تفسیر خاص خود از پیروزی انقلاب اسلامی را ارایه دهند
این كارشناس مسائل بین‌الملل در ادامه افزود:‌ پس از پیروزی انقلاب اسلامی غربی‌ها تلاش كردند تفسیر خاص خود از پیروزی انقلاب اسلامی را در قالب یك تصویر كاذب و مجازی از طریق رسانه‌های خود تثبیت كنند. تنها جایی كه این سیكل معیوب متوقف می‌شود حضور مردم در بزنگاه‌های سیاسی است.

تثبیت و تقویت گفتمان مقاومت؛ نتیجه حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن است
وی درباره یكی از مهمترین بازخوردهای سیاسی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در عرصه بین المللی اظهار داشت: اولین نتیجه حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن تثبیت و تقویت گفتمان مقاومت است؛ گفتمان مقاومتی كه در مواجه با گفتمان سازش با دشمن شكل گرفته است. دشمن در بزنگاه‌های سیاسی علاقه مردم به نظام را مورد سنجش قرار می‌دهد.

دشمن در بزنگاه‌های سیاسی پیوند ملت ایران و نظام ایران را مورد سنجش قرار می‌‎دهد
غفاری تصریح كرد: در بحث جامعه شناسی سیاسی مفهمومی با عنوان نقطه «آشكارساز» وجود دارد كه معطوف به یك زمان مشخص مثل (راهپیمایی 22 بهمن) است؛‌ و دشمن برای رسیدن به اهداف خود در این روز برنامه‌ریزی‌های بلند مدت، میان‌مدت و كوتاه مدت انجام می‌دهد تا به نتیجه دلخواه برسد و در این شرایط پیوند ملت ایران و نظام ایران را مورد سنجش و آزمون قرار می‎دهد. وقتی دشمن در چنین روزی ملت و نظام ایران را مورد آزمون قرار می‌دهد و تیجه‌ای بر خلاف محاسبات خود مشاهده می‌كند هزینه زیادی برای شكست متحمل می‌شود.

جنگ تركیبی دشمن علیه ایران به پایان نرسیده است
این كارشناس مسائل بین‌الملل تاكید كرد: جنگ تركیبی دشمن به پایان نرسیده است؛‌ انقلاب نفس تازه كرده است و ملت ایران و نظام جموری اسلامی ایران در آزمون راهپیمایی 22 بهمن سربلند شدند. باید در سایه هم‌افزایی، رفع نواقص و دشمن شناسی روند رو به رشد نظام كماكان ادامه داشته باشد.

ملت ایران بانیان انقلاب اسلامی بودند و انتظارات به حقی از مسئولان دارند
غفاری افزود: ملت حق طلب ایران بانیان ایجاد این انقلاب بودند و انتظارات به حقی از مسئولان كشور دارد؛ انجام این انتظارات تكلیف مسئولان است. ملت از مسئولان انتظار كارآمدی و شفافیت دارند.

نگاه مسئولان به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛ نباید مبنتی بر تجدید خاطره باشد
وی اظهار داشت:‌ برگزاری مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، صرفا یادآوری پیروزی سال 1357 نیست؛ بلكه خلق دوباره انقلاب اسلامی است. ما هر سال انقلاب را در مقابل دیدگان جهانیان و دشمنان بازتعریف می‌كنیم. مسئولان كشور نباید به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نگاه نوستالژیك و مبنتی بر تجدید خاطره داشته باشند؛ ‌ما باید نگاهمان رو به جلو و معطوف به زمان حال و آینده باشد. ملت ما انتظاراتی دارند و مسئولان ملزم هستند در مقابل ملت خدا جو و همیشه در صحنه به مطالبات آنها رسیدگی كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من