تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

كمك 140 میلیارد تومانی مردمی؛ به زلزله زدگان خوی+فایل صوتی

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تاكنون بالغ بر 140 میلیارد تومان كمك مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی بین حادثه دیدگان شهرستان خوی توزیع شده است. تا زمانی كه شرایط پایدار در این منطقه حاكم شود در كنار مردم این شهرستان خواهیم بود.

1401/11/30
|
12:02
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر كشور در گفت و گو با «تهران من» اظهار داشت: با توجه به وسعت حادثه زلزله شهرستان خوی، جمعیت هلال احمر از همان ابتدای وقوع حادثه در راستای جذب مشاركت‌های مردمی اقدام متعددی انجام داد و كمك‌های امدادی به منطقه ارسال شد. در ادامه داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان متولی جلب مشاركت‎های مردمی در سطح كشور فراخوان‌های عمومی و تخصصی منتشر كردیم. مردم همواره در كنار جمعیت هلال احمر بودند و ما توانستیم منابع خوبی را برای حادثه دیدگان شهرستان خوی جمع آوری كنیم.

وی افزود: روز گذشته به همت جمعیت هلال احمر مسابقه مهر تابان بین تیم‌های ستارگان هنر و ورزش در حمایت از مردم آسیب دیده خوی با حضور چهره‌های مطرح فرهنگی و ورزشی برگزار شد. عواید حاصل از این مسابقه به زلزله زدگان شهرستان خوی اختصاص داده خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر كشور تصریح كرد: بر اساس بند «ب» ماده 14 قانون مدیریت بحران، جمعیت هلال احمر مكلف است با همكاری سایر دستگاه‌ها به جذب و توزیع كمك‌های مردمی برای كمك به حادثه دیدگان اقدام كند. سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر برای توانمندسازی موسسه‌های خیریه، تشكل‌های مردم نهاد و گروه‌های جهادی دوره‌های آموزشی برگزار كرده است و در زمان بحران از ظرفیت این مجموعه‌ها استفاده می‌كند.
110 كمپ در سطح شهرستان خوی مستقر و 130 هزار نفر در این كمپ‌ها اسكان داده شدند؛ مدیریت بخشی از این كمپ‌ها با نظارت جمعیت هلال احمر به تشكل‌های مردم نهاد واگذار شده است.

سلیمی تاكید كرد: مدعی هستیم جمعیت هلال احمر یك نهاد عمومی غیر دولتی است و بدنه داوطلب محور دارد و متعلق به خود مردم است؛ لذا در همه حوزه‌ها از ظرفیت مردم و داوطلبان استفاده می‌كنیم.

این مقام مسئول افزود: تاكنون بالغ بر 140 میلیارد تومان كمك مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی؛ بین حادثه دیدگان شهرستان خوی توزیع شده است. تا زمانی كه شرایط پایدار در این منطقه حاكم شود در كنار مردم این شهرستان خواهیم بود.
شرایط نسبت به روزهای اول بهتر است و مسئولان بنیاد مسكن نیز پیگیر بازسازی منازل زلزله‌زدگان هستند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من