تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

پیامك‌های ارسالی قطع یارانه؛ كلاهبرداری است+فایل صوتی

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: پیام های ارسالی در خصوص قطع یارانه كلاهبرداری است؛ سازمان هدفمندی یارانه‌ها هیچ‌گاه پیامكی مبنی بر قطع شدن یارانه‌ها برای مردم ارسال نمی‌كند.

1401/12/03
|
10:15
|

‌سازمان هدفمندی یارانه‌ها فقط وظیفه ثبت نام از افراد را بر عهده داشت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سیده طیبه حسینی مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه در گفت و گو با «تهران من» اظهار داشت: ‌سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها سال 1401 وظیفه ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه را كه تا آن سال یارانه دریافت نمی‌كردند و یا از دریافت یارانه انصراف داده بودند را برعهده داشت.

دهك‌بندی متقاضیان دریافت یارانه بر عهده وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است
وی با تاكید بر اینكه دهك‌بندی متقاضیان دریافت یارانه بر عهده وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است؛ گفت: اردیبهشت ماه سال جاری دهك بندی‌ها بازنگری و دهك بندی جدید اعلام شد و عده‌ای از سرپرستان خانوار به عنوان دهك 10 شناسایی و یارانه آنها قطع شد. این افراد درخواست بازبینی خود را ثبت كردند و به مرور در ماه‌های بعد هر كدام از درخواست‌ها كه مورد قبول بود از سوی وزارت رفاه به سازمان هدفمندی یارانه اعلام و یارانه آنها مجدد برقرار شد. متقاضیانی كه هنوز نتیجه اعتراضشان به دهك‌بندی اعلام نشده است؛ از طریق وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مشكل را پیگیری كنند.

سرپرست خانوار برای ایجاد هر تغییری در زیرمجموعه خود به پلیس + 10 مراجعه كنند
حسینی تصریح كرد: یارانه بگیران برای هرگونه تغییری در زیرمجموعه سرپرست خانوار و یا فوت سرپرست خانوار می‌توانند با مراجعه به نزدیك ترین مركز پلیس + 10 اطلاعات جدید خود را در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها اصلاح كنند. همچنین افراد برای تغییر سرپرست خانوارهای بد سرپرست، یا اجرای احكام كفالت، حضانت، قیمومیت می‌توانند با دریافت نامه از فرمانداری به دفا‌تر پلیس + 10 جهت اعمال تغییر سرپرست مراجعه كنند.

از طریق سامانه رفاهی سازمان هدفمندی یارانه‌ها می‌توان وضعیت دریافت یارانه را مشاهده كرد
سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: یارانه بگیران می‌توانند با مراجعه به سامانه رفاهی سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها با وارد كردن شماره حساب و كد ملی سرپرست می‌توانند وضعیت دریافت یارانه خود را مشاهده كنند.

اقساط تسهیلات عتبات عالیات از یارانه سرپرستان خانوار كسر خواهد شد
مدیر روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در ادامه افزود: وام یك میلیونی مرحله اول كرونا تسویه شده است. ولی وام مرحله دوم كرونا هنوز تسویه نشده و اقساط آن از حساب یارانه بگیران كسر می‌شود. همچنین اقساط كمك هزینه سفر به عتبات عالیات (اربعین) نیز از ماه جاری از حساب سرپرستان خانوار كسر می‌شود.

حسینی در ادامه افزود: ممكن است عده ای از سرپرستان خانوار به دلیل حضور فرزندان مستقل خود در زیرمجموعه آنها در دهك بندی 10 قرار گرفته باشند؛ زیرا درآمد افراد زیرمجموعه در كل خانواده بررسی شده است. این افراد می‌توانند با مراجعه به بخشداری‌های محل سكونت خود مدارك دال بر مستقل شدن خود را ارایه دهند و پس از دریافت نامه به پلیس + 10 مراجعه كنند تا از سرپرست خانوار جدا شوند.
پس از تفكیك درصورتی كه سرپرست خانوار مشمول یارانه باشد یارانه‌ معوقه را دریافت می‌كند.

یارانه‌بگیران برای تغییر شماره حساب؛ به بانك مراجعه كنند نه سازمان هدفمندی یارانه‌ها
حسینی مدیر روابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت:‌ یارانه بگیران برای تغییر شماره حساب یارانه خود به سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه نكنند بلكه به شعب بانكی كه از آن یارانه می‌گیرند می‌توانند شماره حساب خود را تغییر بدهند.

پیامك‌های ارسالی قطع یارانه؛ كلاهبرداری است
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پایان تاكید كرد: پیام های ارسالی در خصوص قطع یارانه كلاهبرداری است؛ سازمان هدفمندی یارانه‌ها هیچ‌گاه پیامكی مبنی بر قطع شدن یارانه‌ها برای مردم ارسال نمی‌كند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من