تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

هدف قرار دادن مدارس دخترانه كاری دیو صفتانه است/رهنمود رهبری اتمام حجتی بود برای كسانی كه قصد شیطنت داشتند+فایل صوتی

نائب رئیس كمیسین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دشمنان ما تعلیم و تربیت دانش آموزان را نشانه گرفته اند و هدفشان مختل كردن روند آموزشی كشور است. پیداست كه یك جریان رسانه‌ای تروریستی پشت این قضیه است كه باید ابعاد آن شناسایی شود.

1401/12/16
|
23:05
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، عباس مقتدایی نائب رئیس كمیسین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «تهران من» درخصوص اقدامات مجلس در راستای رسیدگی به مسمومیت مدارس دخترانه كشور اظهار داشت:‌ امروز 16 اسفندماه به منظور رسیدگی به این مساله جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت و درمان، وزیر كشور، وزیر آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و مجموعه‌های امنیتی در كمیسیون امنیت ملی مجلس تشكیل شد. جلسه بسیار خوبی بود و به عقیده من بیشترین هم‌افزایی در راستای رفع این مشكل در كشور ایجاد شده است.

حمله به مدارس سمی نیست؛ نوعی محرك است!
وی تاكید كرد: بر اساس گزارش‌هایی كه وزارت بهداشت ارایه داده است،‌ این مساله مسمومیت نیست؛ بلكه یك نوع ماده محرك است. استنشاق این ماده محرك موجب سوزش گلو شده و تنفس برخی از افراد را با مشكل مواجه می‌كند و اثرگذاری آن بر روی افراد متفاوت است.

منبع آلودگی در تمام مدارسی كه این اتفاق رخ داده است یكسان نیست
مقتدایی اظهار داشت:‌ بنا بر اعلام وزارت بهداشت منبع آلودگی در تمام مدارسی كه این اتفاق رخ داده است یكسان نیست؛ البته شناسایی‌های مقدماتی صورت گرفته و تجزبه و تحلیل‌ها در حال انجام است.

هدف دشمن مختل كردن روند آموزشی كشور است
این نماینده مجلس افزود: هدف قرار دادن مدارس دخترانه كاری دیو صفتانه است و هدف آنها مختل كردن روند آموزشی كشور است.

وی در پاسخ به این پرسش كه معاون امنیتی وزیر كشور عنوان كردند كه در 5 استان كشور دستگیری‌هایی در خصوص رسیدگی به این مساله داشتیم كه برخی ارشاد و آزاد شدند؛‌ آیا از جزئیات این دستگیری‌های اطلاعاتی دارید یا خیر؟ تصریح كرد: اینها مواردی است كه نشان می‌دهد تحركاتی كه در نقاط مختلف كشور اتفاق افتاده است یكسان نیست.

پیداست كه یك جریان رسانه‌ای تروریستی پشت این قضیه است
مقتدایی در پاسخ به این پرسش كه برخی اینگونه عنوان می‌كنند كه مسمومیت مدارس توسط خود نظام انجام می‌شود؛ چه استدلالی برای رد این فرضیه وجود دارد؟ اظهار داشت: یعنی وزارت آموزش و پرورش و مجموعه‌های حكمرانی اینكار را می‌كنند؟ این دیدگاه ساده‌اندیشانه‌ای است. رسانه‌های وابسته به مخالفان نظام تلاش می‌كنند این موج را ایجاد كنند و اذهان عمومی را متشنج كنند.
همه به دنبال شناسایی مسببین هستند و از سوی دیگر دشمنان ما تعلیم و تربیت دانش آموزان را نشانه گرفته اند و هدفشان مختل كردن روند آموزشی كشور است. پیداست كه یك جریان رسانه‌ای تروریستی پشت این قضیه است كه باید ابعاد آن شناسایی شود. كه با دستور رهبری نیز بیشترین حد هم افزایی در رسیدگی به این قضیه ایجاد شده است.

رهنمود رهبری اتمام حجتی بود برای كسانی كه قصد شیطنت داشتند
مقتدایی در پاسخ به پرسش یكی از شنوندگان برنامه مبنی بر اینكه چرا پیش از اظهار نظر رهبری در این خصوص، مجلس به این قضیه به صورت جدی ورود نكرده بود؟ اظهار داشت: جلسات پیش از این هم در مجلس و دستگاه‌های مرتبط برگزار می‌شد ولی رسانه‌ای نشده بود. رهنمود رهبری چند بُعد داشت و اتمام حجتی بود برای كسانی كه قصد شیطنت داشتند.

این حادثه باید ما را نسبت به دشمنانمان و اهدافشان آگاه كند
وی در پایان خاطر نشان كرد: به عنوان یك معلم دانشگاهی وقتی مشاهده می‌كنم خروجی این اتفاق توقف تعلیم و تربیت است؛ جنگ تمدنی برایم تداعی می‌شود. دانش آموزان و دانشجویان ما در المپیادها می‌درخشند؛‌ چه كسانی از توقف این روند خوشحال می‌شوند؟ همان كسانی كه نمی‌خواهند تمدن ایرانی و اسلامی محقق و هویدا شود. این حادثه باید ما را نسبت به دشمنانمان و اهدافشان آگاه كند.
مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من