تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

شهرداری باید لیست ساختمان‌های نا ایمن را منتشر كند+فایل صوتی

رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: اگر شهرداری رفتار عاقلانه‌ای داشته باشد؛ اسامی ساختمان‌های نا ایمن تهران را منتشر می‌كند.

1402/02/25
|
12:30
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مهدی عباسی رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفت و گو با «تهران من» در مورد آخرین وضعیت پیگیری انتشار لیست ساختمان‌های نا ایمن شهر تهران گفت: 129 ساختمان از نظر آتش نشانی نا ایمن معرفی شد كه هم اكنون سازمان آتش نشانی در گزارشی شفاهی اعلام كرد كه 34 ساختمان از این لیست ایمن‌سازی شده و این تعداد به 95 ساختمان رسیده است.

وی افزود: در دسته بندی ساختمان‌ها این 95 ساختمان جزو ساختمان‌های بسیار بحرانی و پُرخطر هستند. عموم این ساختمان‌های پر خطر عمر طولانی دارند.

عباسی یادآور شد: در دهه 90 با اجرای مقررات ملی ساختمان و ورود سازمان آتش نشانی در پروژه‌های ساختمان سازی در شهرداری تهران خوشبختانه می‌توانیم عنوان كنیم شاهد ساختمان‌های نا ایمن نیستیم. مشكل اصلی ساختمان‌هایی است كه حدود 50 سال قدمت دارند و محل اجتماع مردم هستند.

رئیس كمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش كه چرا روند ایمن‌سازی ساختمان‌ها زمان بر است؟ تصریح كرد: اگر توان مجموعه قضایی نبود همین تعداد هم ایمن‌سازی نمی‌شد. فرآیند ایمن‌سازی برخی از ساختمان‌ها به دلیل اینكه صاحبان آن تغییر كرده است به طول می‌انجامد.
95 ساختمان بحرانی باقی مانده باید اقدامات اولیه ایمن‌سازی را به گونه‌ای انجام دهند كه از حالت بجران خارج شده و به ساختمان‌های با خطر كمتر تبدیل شوند.

عباسی تصریح كرد: اولین تكلیف شهرداری و سازمان آتش نشانی حفظ امنیت شهر است.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا با انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن پایتخت موافق هستید یا خیر؟ اظهار داشت: اعلام اسامی ساختمان‌های نا ایمن تهران بر عهده شهرداری تهران است؛ اگر شهرداری رفتار عاقلانه از خود نشان دهد قطعا این لیست را منتشر می‌كند زیرا هم به نفع خودش و هم به نفع جامعه است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من