تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

دیوار و شیپور؛ مرجع تعیین قیمت شدنده اند؟+فایل صوتی

رئیس اتحادیه مشاوران املاك تهران گفت: قیمت‌ مسكن و اجاره‌بها از دست مشاوران املاك خارج شده و سایت‌های فضای مجازی مثل دیوار و شیپور مرجع تعیین قیمت شده‌اند.

1402/02/27
|
11:06
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، كیانوش گودرزی رئیس اتحادیه مشاوران املاك تهران در گفت و گو با «تهران من» در مورد آخرین وضعیت خرید و فروش و قیمت‌ اجاره مسكن در تهران گفت: اظهار داشت: تا چند سال پیش صاحبان املاك تعیین قیمت را به مشاوران املاك واگذار می‌كردند؛ ولی اكنون قیمت‌ها از دست مشاوران املاك خارج شده و سایت‌های فضای مجازی مثل دیوار و شیپور مرجع تعیین قیمت شده‌اند.

وی درخصوص مصوبه شورای عالی مسكن و تعیین سقف افزایش ٢5 درصدی اجاره‌بها در تهران و ٢٠ درصدی در سایر شهرها گفت: اتحادیه مشاوران املاك تهران ملزم به اجرای مصوبه دولت هستند.

گودرزی در پاسخ به این پرسش كه اگر مالكی اجاره بها را نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داده باشد مشاوران املاك آن قرارداد را منعقد نمی‌كند؟ تصریح كرد: ما این مصوبه را ابلاغ كردیم و اگر مستاجری افزایش بیش از 25 درصدی اجاره بها توسط مالك را به اتحادیه ارایه بدهد، اتحادیه با آن مشاور املاك برخورد قانونی می‌كند. البته ضمانت اجرایی افزایش 25 درصدی مشخص نیست. گاهی اوقات مالك و مستجر خارج از مشاور املاك قرارداد می‌بندد و یا قرار داد خود را تمدید می‌كنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاك تهران تصریح كرد: اگر سامانه املاك و مستقلات را تقویت كنیم می‌توانیم نظارت بهتری بر بازار مسكن داشته باشیم.

گودرزی در ادامه افزود: اگر در زمان ساخت مسكن مهر، بر روی كلانشهرها‌ تمركز می‌كردند امروز در كلانشهر‌ها مشكل كمبود مسكن نداشتیم. این مساله درباره طرح اقدام ملی مسكن هم صدق می‌كند. تامین مسكن در شهرهای كوچك بسایر راحت‌تر از كلانشهر‌ها است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من