تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

دانشگاه تهران؛ اولین دانشگاه بدون دخانیات در خاورمیانه است+فایل صوتی

مدیر مركز مشاوره و سبك زندگی دانشگاه تهران گفت: سازمان جهانی بهداشت؛ دانشگاه تهران را به عنوان نامزد دریافت نشان دانشگاه بدون دخانیات در خاورمیانه؛ انتخاب كرده است.

1402/03/10
|
12:21
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، زهره عزیزی مدیر مركز مشاوره و سبك زندگی دانشگاه تهران در گفت و گو با «تهران من» اظهار داشت: 10 خرداد ماه روز جهانی بدون دخانیات است؛ به همین منظور روز گذشته 9 خرداد اولین همایش ملی دانشگاه بدون دخانیات، توسط مركز مشاوره و سبك زندگی دانشگاه تهران برگزار شد.

وی افزود: چند سالی است كه هدف دانشگاه تهران داشتن دانشگاهی سبز است؛ یكی از مهمترین مواردی كه منجر به تحقق این هدف می‌شد؛ داشتن دانشگاهی بدون دخانیات بود.

مدیر مركز مشاوره و سبك زندگی دانشگاه تهران یادآور شد: شورای سیاست‌گذاری دانشگاه بدون دخانیات، در دانشگاه تهران تشكیل شد و نظر سازمان جهانی بهداشت را جلب كرد. سازمان جهانی بهداشت( who) شاخص‌هایی را برای دانشگاه بدون دخانیات ارایه داد و این شورا آن را تصویب و اجرا كرد.

عزیزی؛ شاخص‌های تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت برای داشتن دانشگاه سبز؛ را اینگونه برشمرد: ایجاد محیط حمایتی برای استعمال نكردن دخانیات، ارایه خدمات رایگان ترك اعتیاد، ممنوعیت فروش محصولات دخانی در دانشگاه و اطراف آن، ممنوعیت تبلیغات محصولات دخانی و خودداری از حمایت و همكاری با صنایع دخانی از جمله این شاخص‌ها بود كه دانشگاه تهران طی 3 سال گذشته در این مسیر گام برداشت.

وی تصریح كرد: دانشگاه تهران شاخص‌های سازمان جهانی بهداشت را انجام داد و در نهایت در آخرین جلسه‌ای كه فروردین ماه برگزار شد از دانشگاه تهران بازدید و این دانشگاه از سوی نمایندگان سازمان جهانی بهداشت ارزیابی شده و به عنوان اولین كاندیدای دریافت نشان دانشگاه بدون دخانیات در خاورمیانه شناخته شد.

مدیر مركز مشاوره و سبك زندگی دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران دانشگاه مادر است؛ و قطعا دانشگاه‌های دیگر با كمك دانشگاه تهران و حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اسلامی در این مسیر گام برخواهند داشت.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من