تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

پیمانكار مسئول تعمیر و نگهداری پله برقی؛ در صورت تخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شود+ فایل صوتی

رئیس كمسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: بی توجهی و قصور پیمانكار در تعمیر و نگهداری پله برقی متروی علی آباد در حال بررسی است؛ در صورتی كه بی توجهی پیمانكار تایید شود به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

1402/05/18
|
12:59
|

در پی حادثه قطع دست یك دختر 9 ساله در یكی از پله برقی‌های شهر تهران واقع در خیابان تختی جنب متروی علی آباد؛ تشكری هاشمی رئیس كمسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با رادیو تهران توضیحاتی ارائه كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید جعفر تشكری هاشمی رئیس كمسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با «تهران من» اظهار داشت: از ماه‌ها قبل درخصوص نحوه نگهداری و كاركرد پله‌های برقی بارها به شهرداری تذكر دادیم.

وی افزود: پیگیری دقیق و فنی این حادثه در دستور كار شورای اسلامی قرار داده شده است و پیمانكار و سازنده دستگاه و تیم نظارت فنی در حال بررسی این حادثه هستند تا جزئیات نقص را شناسایی كنند. باید تدابیری بیندیشیم كه شاهد اتفاقات این چنینی نباشیم ضمن اینكه با مقصرین این حادثه نیز باید برخورد قانونی شود.

این مقام مسئول افزود: حدود 600 پله برقی در سطح شهر تهران داریم كه طبق قوانین شهرداری مسئولیت تعمیر و نگهداری آنها بر عهده سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. 76 درصد پله‌ برقی‌های سطح شهر در حال بهره‌بردای هستند.

رئیس كمسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی افزود: آنچه در حال بررسی است این است كه آیا شركت پیمانكار كه مسئول تعمیر و نگهداری این پله برقی است در انجام وظایف كوتاهی كرده است یا خیر؟ در صورتی كه بی توجهی پیمانكار باشد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

تشكری هاشمی تصریح كرد: این رویكرد نادرستی است كه بعد از وقوع هر حادثه، مدیریت شهری خود مردم را مقصر جلوه بدهد. پله‌برقی برای راحتی مردم در خیابان نصب می‌شود و قرار نیست این پله‌ها (محل صدمه) برای شهروندان باشد، بنابراین اگر یك پله نقص دارد یا آسیب‌پذیر است، باید مشكل آن را برطرف كنند تا مردم بتوانند با ایمنی و امنیت در پله‌برقی‌ها تردد كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من