تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

بازی‌های نشاط سالمندی بر اساس مولفه‌های سلامت طراحی شده است+فایل صوتی

مجری بازی‌های نشاط سالمندی گفت: بازی‌های نشاط سالمندی در تمام محله‌های شهر تهران برگزار می‌شود. این بازی‌ها بر اساس مولفه‌های سلامت طراحی شده متغیر حافظه و توانایی شناختی سالمندان را به چالش می‌كشد.

1402/08/04
|
09:28
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، منوچهر قلخانی مدیر مركز توانمندسازی «سالمندان فراهنگ» و مجری بازی‌های نشاط سالمندی در گفت و گو با «تهران من» اظهار داشت: اولویت اصلی طرح «نشاط سالمندی» تقویت روحیه نشاط و شادابی آنها و كاهش انزوای اجتماعی و مشاركت سامندان در فعالیت‌های اجتماعی است.

وی افزود: بازی‌های طرح نشاط سالمندی، بر اساس مولفه‌های سلامت سالمندی از جمله سلامت جسمانی و روانشناختی طراحی شده است.

مجری بازی‌های نشاط سالمندی تصریح كرد: سالمندی زمانی شروع می‌شود كه خودمان را به فعالیت‌های روزمره زندگی محدود كنیم.

قَلخانی مدیر مركز توانمندسازی «سالمندان فراهنگ» تصریح كرد: شهرداری تهران در چند سال اخیر با برگزاری برنامه‌های مختلف سلامت محور سالمندان را به مشاركت‌های اجتماعی دعوت می‌كند تا بتواند از این طریق آنها را از انزوا خارج كند.

وی تصریح كرد: بازی‌های نشاط سالمندی در تمام محله‌های شهر تهران برگزار می‌شود. این بازی‌ها بر اساس مولفه‌های سلامت طراحی شده است، با توجه به اینكه یكی از مشكلات سالمندان كشورمان، فراموشی و از دست دادن حافظه است بازی با عنوان «چاپار» طراحی شده است، این بازی متغیر حافظه و توانایی شناختی سالمندان را به چالش می‌كشد.

مجری بازی‌های نشاط سالمندی افزود: شهرداری از 2 سال پیش تاكنون مراكزی با نام «فراهنگ» ویژه سالمندان افتتاح می‌شود كه فلسفه اصلی این مراكز ارائه خدمات پزشكی، تربیت‌بدنی و اجتماعی است.
این مراكز با استفاده از ارائه روش‌های نوین تمرینی به سالمندان، مشكلات تعادلی و احتمال زمین خوردن آنها را كاهش می‌دهد.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من