صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 18:00 به مدت 210دقیقه

علاوه بر این که قیمت های لباس فرم مناسب است، اجباری در تهیه لباس فرم برای خانواده‌ها وجود ندارد، حتی والدین می‌توانند خودشان لباس فرم را تهیه کنند و از مدرسه هم تهیه نکنند.

چند روزی تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است، اما خانواده هایی که فرزندان محصل دارند، یکی دوماهی است که دغدغه هایشان بیشتر و بیشتر شده است، از تهیه لباس فرم مدارس گرفته تا تهیه لوازم التحریر و...
با توجه به شرایط کنونی و نرخ تورم، افزایش بی رویه قیمت ها و شرایطی که مدارس در ثبت نام و تهیه لباس فرم دارند نگرانی ها و اعتراض های والدین هم بی سبب نیست.

در همین راستا تهران من با زهرا مظفر، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت و گو کرده که در ادامه می خوانید:
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با برنامه تهران می گوید: طرح دریافت وجه لباس فرم در مدارس از تیرماه سال جاری به مدارس ابلاغ شد و باید در تمام مدارس اجرایی شود.

قیمت های لباس فرم توسط استان ها تعیین می شود
وی مدعی که قیمت لباس های فرم مدارس مناسب است و می افزود: قیمت های لباس فرم در مدارس مناسب است و آمار‌ها نشان داده که تمامی اولیا ترجیح دادند از طریق مدرسه اقدام کنند.
مظفر در ادامه تاکید می کند: نظارت بر قیمت‌ها را نیز داشته ایم تا قیمت تمام شده باشد. اما والدینی که شکایت دارند می توانند به سایت و پرتال اداره کل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند، از تیرماه نمونه تفاهم نامه و قراردادها مشخص شده است.
وی با بیان حمایت از کالای ایرانی می افزاید: هدفمان از اجرای طرح این است که علاوه بر این که لباس فرم دانش آموزان با کیفیت بالا تهیه شود و در خدمت اولیای دانش آموزان قرار بگیرد از کالای ایرانی حمایت شود.

مدارس در تهیه لباس فرم با اتحادیه‌ها طرف قرارداد هستند
مظفر می گوید: در تیر ماه سال جاری بخشنامه‌ای را به مدیران مدارس ابلاغ کردیم مبنی بر اینکه مدیران مدارس بر اساس لیستی که در استان‌ها از اتحادیه صنف پوشاک تهیه شده و در اختیار مدارس قرار داده شده است و این مدارس با این اتحادیه‌ها طرف قرارداد شوند. این طرح باید خیلی سریع اجرا شود.

مبلغ لباس فرم نباید در مدارس دستی پرداخت شود
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش می افزاید: درصدی که تعیین شده در قرارداد و مبلغی که به عنوان هزینه لباس فرم تعیین شده است در اختیار اتحادیه قرار می‌گیرد و درصدی از این پول برای مدرسه است و صرف فعالیت‌های آموزشی و پرورشی خواهد شد.
وی خاطر نشان می کند: ریالی از مبلغ لباس فرم نباید در مدارس دستی پرداخت شود و باید تمام پول دریافتی از اولیای مدارس به حساب مدارس واریز شود و هیچ درصد اضافه‌ای هم وجود ندارد و هیچ گونه وجه اضافه نیز اتحادیه طرف قرارداد با مدارس نباید دریافت کنند. باید لباس فرم با کمترین و نازلترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار دانش آموزان قرار داده شود.

تهیه لباس فرم اختیاری و اجباری نیست
مظفر در ادامه می افزاید: اجباری در تهیه لباس فرم برای خانواده‌ها وجود ندارد. حتی والدین می‌توانند خودشان لباس فرم را تهیه کنند و می‌توانند از مدرسه هم تهیه نکنند.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا اولیا هر سال مجبور به تهیه لباس فرم می‌شوند؟ می گوید: لباس فرم برای ساماندهی دانش آموزان است وفقط برای ورودی‌های ابتدای و پایه هفتم و دهم است و دانش آموزان برای میان پایه‌ها به هیچ وجه اجباری برای لباس فرم ندارند.

رسیدگی به 3 هزار شکایت والدین و معلمان
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ادامه می دهد: ناظرین ما در 750 منطقه آموزشی سراسر کشور تحت عنوان نظارت بر ثبت نام از اول تیرماه مستقر هستند و فعال شده اند و در مدارس برای نظارت در وضعیت ثبت نام و کیفیت لباس نظارت می کنند .
مظفر در پایان متذکر می شود: بیش از 4 هزار شکایت از والدین و معلمان به دست ما رسیده است که ما به 3 هزار تا از آنها رسیدگی کرده ایم و پاسخگو بوده ایم.

رادیو تهران را روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز بشنوید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • با تست سر انگشتی قند خون، ایدز منتقل نمی شود

  • مسئولین ما در خواب زمستانی به سر می برند

  • تشریح برنامه های هفته جهانی غذا

  • کشف 90 درصد از خودروهای مسروقه

  • افزایش خطوط هوایی به عراق در ایام منتهی به اربعین حسینی

  • هنوز هم حاشیه بر متن می چربد

  • کمبود حدود 6 هزار کلاس درس در شهر تهران

  • داورزنی آمد، داوری نیامد!

  • شهر تهران مستعد زلزله بالای 5/6 تا 7 ریشتر است

  • دکتر شهریار حیدری مهمان امروز تهران من