صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 18:00 به مدت 150 دقیقه

بیمارستان و مرکز نقاهتگاهی ارتش جمهوری اسلامی، صبح روز چهارشنبه 6 فروردین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

دکتر بهزاد موذنی، معاون بهداشت و درمان و رییس اداره‌ی بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، در گفتگو با "تهران من" گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری در خصوص لزوم احداث مرکز بیمارستانی و نقاهتگاهی در تهران به صورت ضرب‌العجل و ورود ارتش به طور ویژه در این بحث، ارتش جمهوری اسلامی ظرف مدت 48 ساعت، مرکز بیمارستانی را با ظرفیت دو هزار تخت خواب احداث کرد.

وی افزود: این مرکز که تمامی امکانات و تجهیزات بیمارستانی و کادر مجرب درمانی را در اختیار دارد، قابل افزایش به سه‌هزار تخت‌خواب بوده با هدف گذراندن دوره‌ی نقاهت بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان‌ها به منظور جلوگیری از شدت بیشتر شیوع کرونا در کشور، صبح روز ششم فروردین ماه 99 در محل نمایش‌های بین المللی صدا و سیما افتتاح شد.

این پزشک مسئول در نزاجا که از این مرکز نقاهتگاهی با رادیو تهران صجبت می‌کرد، به مخاطبان این رسانه‌ی ملی گفت: هدف اصلی تاسیس این مرکز، کم کردن طول زمان بستری افراد مبتلا به ویروس کووید 19 در بیمارستان‌های تهران است و احیانا اگر افراد بهبود یافته در این نقاهتگاه به خدمات درمانی نیاز داشته باشند، تمامی این خدمات در اختیارشان است.

دکتر موذنی خاطرنشان کرد: این مرکز مجهز به آی‌سی‌یو، پست آی‌سی‌یو، رادیولوژی، بهداشت روان و بهداشت محیط است و کادر درمانی کاملی داشته و کاملا آماده‌ی خدمات‌دهی به افردی است که در دوره‌ی نقاهت خود از بیماری کرونا را به سر می‌برند.

وی افزود: همچنین کادر پزشکی و درمانی این مرکز از لحاظ نیروی انسانی کامل بوده و متخصصین اورژانس، داخلی، عفونی و کادر پرستاری مجرب از نیروهای زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • طرح محدودیت‌های ‌تردد با قاطعیت اجرا می‌شود

  • 600 هزار نیروی پاسدار و بسیجی در میدان مقابله با کرونا هستند

  • اپیدمی اخبار از کرونا خطرناکتر است

  • کشور توانایی کافی برای تولید ماسک و گان با الیاف نانو دارد

  • تحقق شعار جهش تولید به افزایش اشتغالزایی می‌انجامد

  • ایران خودرو، 48 درصد افزایش تولید را برای سال 99 برنامه‌ریزی کرده است

  • همه‌ی مردم باید خود را ناقل کووید19 بدانند

  • افزایش ماموران گشت نیروی انتظامی در ایام نوروز

  • حجت‌الاسلام احمد خاتمی: نام‌گذاری سال‌ها ارایه‌ی نقشه‌ی راه سال جدید است

  • تماس‌ با اشیای بیرون از خانه را به حداقل برسانید