صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 18:00 به مدت 120 دقیقه


حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزارت صنعت و معدن و تجارت کشور مواردی از اقدامات این وزارتخانه‌ برای احقاق هدف "جهش تولید" که توسط مقام معظم رهبری برای سال 99 نامگذاری شد را برای مردم اعلام کرد.

وی در گفتگو با مجیدی مجری تهران من، با اشاره به این مهم که نام‌گذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری اولویت‌های کشور را مشخص می‌کند گفت: برای دستیابی به جهش تولید باید تمام منابع و دارایی کشور در جهت ارتقای بحث تولید باشد.

این کارشناس صنعت و اقتصاد افزود: بحث تولید در کشور ما سال‌ها معطل منابع نفتی بود. به دلیل تحریم ها و محدودیت‌های بین‌المللی بهترین فرصت برای مردم و کشوز این است که بتوانیم به ظرفیت‌های دیگر کشورمان توجه بیشتری کرده و دیگر روی پای خودمان بایستیم. در حال حاضر انتظاری که از بازارهای بیرونی داریم کنار زده شده است.

وی افزود: در سال 98 هم تولید بالا در کشور محقق شد و کشور به یک خودباوری رسید. تولید، غرور ملی و همبستگی ایجاد می‌کند. امروز بهترین فرصت برای مردم و مسئولان کشورمان است که به خاطر بسته شدن مسیر واردات کالاهای خارجی، تولید کالاهای داخلی با کیفیت انجام شود و کشور به خودکفایی برسد.

معاون صمت خاطرنشان کرد که امسال برای چهارمین سال پیاپی در پیام‌های هوشمندانه‌ی رهبر جمهوری اسلامی ایران، بجث تولید گنجانده شده است و تولید بیشتر از هر موقعیت دیگر امکان ارتقا دارد زیرا سایه‌ی واردات کالای اساسی به شدت از روی تولید و تولید کننده برداشته شده است.

مدرس خیابانی افزود: ما در سال‌های اخیر به لحاظ رشد دانش، کارهای بسیار خوبی در حوزه‌ی تولید انجام داده‌ایم ولی چیزی که باید برای بهترین نتیجه‌گیری داشته باشیم "تجاری سازی" تولید است تا کالای ایرانی، قابل صادرات شده و درآمدزایی بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های وزارت صمت برای جهش تولید از دو جنبه بسار مهم است گفت: پشتیبانی از بخش تولید از مهترین‌ها است. بخش تولید و مولد کشور به لحاظ منابع مالی و سرمایه در گردش و هم به لحاظ اصلاح ساختارها و رفع موانعی مانند اخذ مجوز زمان‌بر، نیاز به حمایت این وزارتخانه و سایر متولیان دولتی دارد تا بتواند بازارهای داخلی را تصرف کند.

این مسئول در وزارت صنایع افزود: باز کردن مسیرهای صادراتی نیز از دیگر موراد مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر مسیر صادرات تولید مسیر همواری باشد و بوانیم در کالای صادراتی تنوع بدهیم بحث عمده ای از ظرفیت‌های ما قابل دیده شدن است و مهمتر از آن بحث اشتغال در کشور رونق خواهد گرفت.

وی گفت: تصور ما این است که در فضای تحریم ها و آن چیزی که دشمنان جمهوری اسلامی روی آن تمرکز کردند بحث نارضایتی مردم از کمبود شغل است و رفع بیکاری باید برای ما مهم باشد. ماموریت اصلی جهش تولید، رفع بیکاری در کشور است و افزایش اشتغال است که می‌تواند نیروی انسانی و نیروی کار مولد کشور را به کار بگیرد.

وزارت صنایع و معادن با هماهمگی همه‌ی دستگاه‌های ذیربط مانند بانک مرکزی، مجموعه‌ی وزارت اقتصاد و دارایی، مجموعه ی امور مالیاتی، مجموعه‌ی بیمه‌ای کشور و حتی با اتکای بیش از پیش به اتاق بازرگانی و حمایت از بخش خصوصی و همکاری آنها برای اجرای دستور مقام معظم رهبری در تحقق شعار جهش تولید، تمامی توانش را در ارتقای کیفیت زندگی و بالا رفتن درآمدهای مردم به کار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگر از سخنانش گفت: نگاه ما به بحث جهش تولید باید نگاه متوازن به ارتقا و جهش زنجیره ی تولید باشد. ما در این وزاتخانه برنامه‌های خاصی هم برای صادرات کواردی مانند کیف و کفش و مبلمان و صنایع دستی دارم. همچنین بحث صنایع دانش بنیان هم فوق العاده برای ما مهم است بنابراین ابلاع کرده‌ایم که افرادی که در این حوزه فعالیت دارند بتوانند در تمام نمایشگاه‌های ما با نصف قیمت حضور داشته باشد زیرا موقعیت شرکت‌های دانش بنیان موقعیت برجسته ای است.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • تهرانِ من، شهری برای نابینایان

  • سامانه شاد با قابلیت های جدید بازطراحی شده است+فایل صوتی

  • پویش نذرخون سازمان انتقال خون تا اربعین ادامه دارد+فایل صوتی

  • طرح دادرسی الکترونیکی سراسری راه اندازی شد+فایل صوتی

  • آغاز عملیات گازرسانی به روستای "پس قلعه" در هفته دولت+فایل صوتی

  • پخش زنده "سوگواره احلی من العسل" از رسانه ملی+فایل صوتی

  • سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار؛ طرحی در راستای اجرای عدالت+فایل صوتی

  • بسته‌شدن پنجره‌های نقل و انتقالات باشگاه‌های فوتبال به حیثیت ملی ضربه می‌زند

  • نوسانات ارز، مهمترین دلیل گرانی‌برخی از کالاهای اساسی است

  • مراحل حذف دفترچه‌ی بیمه از لحاظ فنی آماده شده است+فایل صوتی