صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 18:00 به مدت 120 دقیقه


سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گفتگو با تهران من، برنامه های اجرایی طرح رزمایش برکات امام خمینی(ره) را تشریح کرد.

سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: طبق دستور مقام معظم رهبری در مورد اجرای رزمایش همدلی، این ستاد تا کنون در این زمینه چند برنامه را اجرا کرد که از جمله‌ی آنها رزمایش همدلی و احسان در ماه مبارک رمضان و با هدف‌گذاری توزیع یک میلیون بسته‌ی معیشتی به ارزش 350 میلیارد تومان برای خانواده هایی که از کرونا آسیب دیده بودند بود.

نیکی ملکی در گفتگو با "تهران من" افزود: در مرحله ی دوم ما رزمایش برکت امام خمینی را طراحی کردیم. در این رزمایش با توجه به اینکه در آستانه‌ی سی و یکمین سالگرد وفات امام خمینی (ره) هستیم این برنامه در حرم مطهر امام خمینی برگزار شده و مزین به نام ایشان شد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در شرایط کرونا به بسیاری از مردم آسیب اقتصادی رسید و شغلشان را از دست داده و از نطر معیشت دچار مشکل شدند. بنابراین این رزمایش برای ورود به این بحث تدوین شد تا بخشی از مشکلات مردم را کاهش دهد.

این مسئول در ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در این راستا ما چهار محور اصلی را اجرایی می‌کنیم. بحث ایجاد 188 هزار شغل برای افرادی که شغلشان را به خاطر کرونا از دست دادند محور نخست این رزمایش به شمار می‌رود. بنابراین امروز ستاد اجرایی فرمان امام با 10 بانک که قرار شده در این راستا با ستاد مشارکت کنند قراردادهایی را منعقد کرد. به موجب این قرارداد اجرایی، بانک‌ها هشت هزار میلیارد تومان برای ایجاد مشاغل سرمایه‌گذاری می‌کنند. قراردادهای عملیاتی و اجرایی هم در این برنامه منعقد شد.

وی گفت: محور دوم بحث انعقاد قرارداد ساخت سه هزار و 500 مسکن برای خانواده‌هایی است که دو فرد معلول یا بیشتر دارند و در رابطه با کرونا آسیب بیشتری را متحمل شدند. محور سوم بحث بهره‌برداری دو هزار و 423 پروژه‌ی عمرانی است که شامل پروژه‌های آب‌رسانی، ساخت مسکن محرومان و راهسازی بوده و به بهره برداری رسیده است.
نیکی ملکی اهدای چهار میلیون بسته‌ی مواد پروتئینی به برخی از خانوادهایی که دچار مشکلات معیشتی شدند را آخرین طرح این رزمایش خواند.

وی در مورد بحث اشتغالزایی گفت: اشتغالزایی‌هایی که ستاد انجام می‌دهد در چند قالب است. قالب اول قالب بنگاه محور است و در احیای کارخانه‌هایی که تعطیل شده یا نیمه تعطیل هستند فعالیت می‌کند و ریشه‌ی مشکل کارخانه‌ها را پیدا کرده و به حل مشکلات کارخانه‌ها کمک می‌کند. در بخشی دیگر که بخش اجتماع محور است ستاد بر روی شغل‌های خرد و شغل‌های خرد خانگی تمرکز می‌کند.

سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: ما در ستاد مجموعه‌ای را با عنوان تسهیل‌گرها ایجاد کرده‌ایم که این افراد توسط کارشناسان ما شناسایی شده و به آنان آموزش کسب و کار می‌دهیم که بیشتر این افراد از بومی‌های مناطق هستند. که با آنان از نقطه‌ی صفر تولید تا پایانی یک کسب و کار و فروش محصولات همراهی می‌کنیم.
وی افزود: این پلت‌فرم ایجاد کسب و کار بوده که در کشور ما جدید است. ما در این راستا، سال گذشته 120 هزار شغل ایجاد کردیم و این188 هزار شغل در همین بستر ایجاد خواهد شد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


مرتبط با این خبر

  • قیمت‌گذاری طلا در کشورمان غیرمنطقی است+فایل صوتی

  • نخستین نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب برگزار می‌شود+فایل صوتی

  • بازار خودرو، آشفته و بدون مشتری است+فایل صوتی

  • افزایش سرسام آور قیمت موبایل پس از مصوبه اخیر دولت+فایل صوتی

  • متولیان اقتصادی کشور، مشکلات ارزی را با مردم در میان بگذارند+فایل صوتی

  • در روزهای آتی تصمیمات جدیدی برای طرح ترافیک اتخاذ می‌شود+فایل صوتی

  • اصالت بیمه‌ی شخص ثالث را از طریق کد یکتا درخواست کنید+فایل صوتی

  • برگزاری جشنواره‌ی "شکوه رضوان" در هفته‌ی کرامت+فایل صوتی

  • دیپلماسی اقتصادی کشور باید فعال شود+فایل صوتی

  • اعطای نخستین جایزه‌ی "نشان رسول" در هفته‌ی دفاع مقدس+فایل صوتی