صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 18:00 به مدت 120 دقیقه

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: قانون الزامی شدن استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده تصویب شده و اجرایی خواهد شد و مردم موطفند این قانون را رعایت کنند.

محسن فرهادی در مورد نحوه‌ی نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهایی که بسیاری از مشاغل بازگشایی شده است با تهران من گفتگو کرد.

وی در هشتم تیرماه اظهار داشت: فاصله‌گذاریهای اجتماعی در همه جای دنیا رویکردی جدی است. وقتی کرونا واکسن و درمان ندارد و مردم ناگزیر به زندگی با آن هستند باید مسائل بهداشتی را رعایت کرده و خود را در برابر ویروس ایمن کنند.

این مسئول در وزارت بهداشت گفت: طبیعتا بازگشایی‌ها وظایف همه را از فعال اقتصادی، مصرف‌کنندگان و ناظران ستاد ملی کرونا بر پروتکل‌های بهداشتی بیشتر کرده است. البته این وظیفه‌ی نظارت تنها مختص به یک ارگان نبوده و به یکایک شهروندان بازخواهد گشت.
وی افزود: ابتدا با کمک دستگاه‌های مربوطه پروتکل‌ها را تدوین کردیم و هم‌اکنون کمک و نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در دستور کارمان است. همچنین با کمک خود دستگاه‌ها و رسانه‌ها که پروتکل‌ها را معرفی می‌کنند نظارتها انجام میگیرد و در نهایت اگر اجرا نکردن قوانین بهداشتی تهدیدی علیه سلامت عمومی شود مجبور به اقدام قضایی با متخلفان خواهیم بود.

فرهادی در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی نیز گفت: هفته‌ی پیش با نمایندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی جلسات مشترکی داشتیم و برنامه‌های بهداشتی را به کمک هم تدوین و پروتکل‌ها را تعیین کردیم. نهایتا طبق مصوبات ستاد ملی کرونا متولیان برگزاری نمایشگاه‌ها فقط می‌توانند متخصصان رشته‌ی مربوط را به نمایشگاه دعوت کنند.
وی هدف از این کار را جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان کرده و افزود: در پروتکل‌ها مشخص شده که غرفه‌ها چگونه باید چیدمان شوند و فاصله‌ی بازدیدکنندگان با غرفه‌ها کاملا طبق مصوبات بهداشتی رعایت شود. همچنین تمامی خدمت دهنده‌ها و خدمت گیرنده‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی باید از ماسک استفاده کنند تا امکان ابتلا به این ویروس به حداقل برسد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • برگزاری جشنواره‌ی "شکوه رضوان" در هفته‌ی کرامت+فایل صوتی

  • دیپلماسی اقتصادی کشور باید فعال شود+فایل صوتی

  • اعطای نخستین جایزه‌ی "نشان رسول" در هفته‌ی دفاع مقدس+فایل صوتی

  • واحدهای مسکن ملی به قیمت روز محاسبه می شود+فایل صوتی

  • دفاتر پیشخوان مالکیت معنوی راه‌اندازی می‌شود+فایل صوتی

  • مراسم‌ها با بالاترین کیفیت بهداشتی برگزار می‌شود+فایل صوتی

  • خبر رواج اجاره‌ی یک خانه توسط دو خانوار صحت ندارد+فایل صوتی

  • سامانه‌ی نوبت‌دهی خدمات الکترونیکی قضایی افتتاح شد+فایل صوتی

  • بنگاه‌های اقتصادی سنگرهای ما در جنگ اقتصادی هستند+فایل صوتی

  • در مقابل تمام نامهربانی‌ها مقاومت کردم +فایل صوتی