بر بلندای همت شنبه و یكشنبه از ساعت 21:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بر بلنداي همت

شركت‌های دانش‌بنیان؛ بهترین بستر برای رشد صنعت داروسازی هستند+فایل صوتی

مشاور سازمان غذا و دارو گفت: اگر كشور برای توسعه‌ی محصولات دارویی و كالاهای سلامت محور از بستر شركت‌های دانش‌بنیان استفاده كند، قطعاً دستاوردهای خوبی در این حوزه كسب خواهد كرد.

1401/09/07
|
10:13
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ اسماعیلی مشاور سازمان غذا و دارو در گفت و گو با برنامه «بر بلندای همت» درخصوص حمایت این سازمان از شركت‌های دانش‌بنیان در این حوزه اظهار داشت: به دلایل مختلف و غیر موجه مدت 3 سال فهرست دارویی كشور بسته شده بود و همین مساله انگیزه توسعه و نوآوری را از صنعت داروسازی كشور به خصوص از كسب و كارهای نوپا گرفته بود.

وی افزود: خوشبختانه حدود یك سال نیم است كه فهرست دارویی كشور باز شده است تا داروهای جدید وارد كشور شود. تا كنون حدود 30 مولكول دارویی وارد این فهرست شده است.
به صورت مرتب درخواست شركت‌ها برای ورود داروهای جدید مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز كشور این داروها به فهرست دارویی كشور اضافه می‌شوند.

اسماعیلی افزود: باید بستری ایجاد كنیم تا دانشجویانی كه در حوزه تولید دارو تحصیل كرده‌اند وارد این حوزه شوند و ایده‌های خود را عملیاتی كنند. این مسیر توسعه باید برای همه فعال شود.

مشاور سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سازمان غذا و دارو با توجه به شعار سال حمایت از شكرت‌های دانش بنیان و نوپا را در دستور كار قرار داده است و كارگروه‌های ویژه‌ای تشكیل داده است تا مسیر ثبت محصولات با سرعت بیشتری پیش برود.
به اعتقاد من اگر كشور برای توسعه‌ی محصولات دارویی و كالاهای سلامت محور از مسیر شركت‌های دانش بنیان پیش برود قطعا دستاوردهای خوبی در این حوزه كسب خواهد كرد.

اسماعیلی در پایان خاطر نشان كرد: وزیر بهداشت و متولیان سازمان غذا و دارو به دنبال توسعه‌ی سرمایه در گردش و ایجاد نقدینگی در این حوزه هستند تا این صنعت بتواند مشكلات و چالش های این حوزه را رفع كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
بر بلندای همت