بر بلندای همت شنبه و یكشنبه از ساعت 21:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بر بلنداي همت

سیستم بانكی از پرداخت تسهیلات به كارآفرینان، فراری است+فایل صوتی

رئیس خانه صنعتكاران ایران گفت: متاسفانه سیستم بانكی كشور از پرداخت تسهیلات به تولیدكنندگان و كارآفرینان فراری است؛ این مشكل در ماه‌های اخیر شدت بیشتری پیدا كرده است.

1401/09/08
|
12:01
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ سید علیرضا بنی هاشمی رئیس خانه صنعتكاران ایران در گفت و گو با برنامه "بر بلندای همت" رادیو تهران اظهار داشت: متاسفانه تحریم‌ها و موانع موجود در وزارت اقتصاد؛ جذب سرمایه گذار خارجی در حوزه حمایت از تولیدكنندگان كشور را بسیار دشوار كرده است.

به گفته وی، سیستم بانكی كشور به خصوص در ماه‌های اخیر، از ارائه تسهیلات به تولیدكنندگان و كارآفرینان فراری است.

رئیس خانه صنعت‌گران ایران تصریح كرد: ما با كمك خیرین فعال در حوزه تولید به دنبال تاسیس صندوق حمایت از كارآفرینان هستیم كه عمده حمایت این صندوق از تولیدات دانش بینان و صادرات محور خواهد بود.

بنی‌هاشمی یادآور شد: طبق گزارش دیوان محاسبات كشور متاسفانه هنوز منابع بودجه سال 1401 به بخش تولید و اشتغال كشور تخصیص پیدا نكرده است، این اتفاق موجب نارضایتی تولیدگنندگان شده است. خانه صنعت‌گران ایران به عنوان بخش مطالبه‌گر از دستگاه نظارتی و مجلس می‌خواهد به این مساله ورود كنند. مقام معظم رهبری چندین سال متوالی است كه با انتخاب شعار سال در حوزه تولید و اشتغال به ضرورت توجه به این حوزه تاكید دارند؛ چرا نباید تا كنون منابع بودجه سال 1401 به بخش اشتغال و تولید تخصیص پیدا نكرده است؟


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بر بلندای همت