پارك شهر پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 3 ساعت و نیم

سخنگوی صنعت برق: با همكاری شركت‌های دانش بنیان تولید برق را افزایش داده‌ایم+فایل صوتی

سخنگوی صنعت برق با تاكید بر اینكه نیروگا‌های كشور قابلیت تولید برق بیشتری دارند گفت: امسال با همكاری شركت‌های دانش بنیان ظرفیت تولید برق را توسعه دادیم و حدود هزار و 13 مگاوات برق بیشتری تولید كردیم.

1401/03/17
|
11:01
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: پیش‌بینی می‌شد با توجه به افزایش دما میزان مصرف افزایش پیدا كند. روز گذشته 16 خرداد ماه مصرف برق به 60 هزار مگاوات رسید و نسبت به مدت مشابه سال قبل ركورد مصرف شكسته شد.

وی افزود: اگر مردم كمك كنند و در مصرف برق صرفه جویی داشته باشند، شرایط پایدار وبدون خاموشی خواهیم داشت. در هیچ جای كشور خاموشی ناشی از كمبود برق نداشتیم اما اگر حوادثی در برخی نقاط بوجود آمده باشد ناشی از افزایش بار شبكه است.

رجبی مشهدی در پاسخ به این پرسش كه چه عواملی باعث شده كه نسبت به سال گذشته خاموشی نداشته باشیم؟ ادامه داد: بخشی از این مساله ناشی از تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های موجود است. معمولا تعمیرات ما تا پایان خرداد طول می‌كشید ولی امسال تا پایان اردیبهشت ماه تعمیرات نیروگاهی به پایان رسید.

سخنگوی صنعت برق با تاكید بر اینكه نیروگا‌های موجود قابلیت تولید برق بیشتری دارند، افزود: امسال با همكاری شركت‌های دانش بنیان ظرفیت تولید برق را توسعه دادیم و حدود هزار و 13 مگاوات برق بیشتری تولید كردیم. در بخش توسعه نیز برنامه ریزی كردیم حدود 5 هزار مگاوات برق تولید كنیم كه عمده این نیروگاه‌ها آماده تولید برق هستند.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا تعرفه‌های برق تغییر كرده است؟ تصریح كرد: تعرفه های برق بهمن ماه سال گذشته ابلاغ شده و تغییری نكرده است ضمن اینكه الگوی مصرف برق در مناطق عادی كشور 300 كیلووات ساعت در ماه است و مشتركان خانگی كه مصرفشان كمتر از این مقدار باشد هزینه قبض آنها در ماه كمتر از 30 هزار تومان خواهد بود.

رجبی مشهدی در پاسخ به این پرسش كه آیا مدیریت مصرف برق واحدهای صنعتی امسال هم اعمال می‌شود؟ تصریح كرد: تلاش كرده‌ایم در واحدهای صنعتی بزرگ، محدودیت برق را با دورۀ تعطیلات تابستانی و تعمیرات اساسی همزمان كنیم تا لطمه‌ای به فعالیت آن‌ها وارد نشود.

وی در پایان خاطر نشان كرد: از شهروندان خواهش می‌كنم درجه وسایل سرمایشی را روی 25 درجه تنظیم كنند ضمن اینكه در ساعت‌های اوج مصرف 12 تا 17 و 20 تا 23 از وسیله‌های برقی پرمصرف به طور همزمان استفاده نكنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر