پارك شهر پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 3 ساعت و نیم

ممكن است كارت‌ سوخت جایگاه‌داران پایتخت هم حذف ‌شود+فایل صوتی

رئیس هیئت مدیره كانون جایگاه‌داران سوخت گفت:هیچ مقام رسمی حذف كارت سوخت كلیه جایگاه‌داران سوخت را تایید نكرده است؛ ولی وقتی كارت سوخت جایگاه‌داران شهرهای مرزی و برخی از شهرستان‌ها حذف شده ممكن است این طرح در پایتخت هم اجرا شود.

1401/03/21
|
10:06
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، همایون صالحی رئیس هیئت مدیره كانون جایگاه‌داران با بیان اینكه هیچ ابلاغیه‌ای در خصوص حذف كارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین نداشتیم و شایعاتی كه در فضای مجازی منتشر شده صحت ندارد، اظهار كرد: ممكن است در مناطق مرزی و برخی از شهرستان‌ها كارت سوخت آزاد در جایگاه‌ها حذف شده باشد.

وی با تاكید بر اینكه دارندگان خودرو با كارت شخصی سوخت خود می‌توانند ماهانه 250 لیتر بنزین با نرخ آزاد مصرف كنند تصریح كرد: حتی در صورت حذف كارت سوخت جایگاه‌داران، مشكلی برای شهروندان به وجود نخواهد آمد و در این صورت رانندگان مجاب خواهد شد تا كارت سوخت خود را برای استفاده از بنزین آزاد همیشه همراه داشته باشند.

صالحی افزود: حذف كارت سوخت جایگاه‌داران مطرح شده است ولی هیچ مقام رسمی این خبر را تایید نكرده است البته وقتی در شهرهای مرزی و برخی از شهرستان‌ها كارت سوخت جایگاه‌داران حذف شده است ممكن است این طرح در پایتخت هم اجرا شود.

امیدوارم مسئولان این بار متوجه اجرای این طرح باشند تا در این شرایط دشوار مشكلی برای شهروندان به وجود نیاید.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا جایگاه‌دارانی كه سهمیه دولتی سوخت خود را با نرخ آزاد به شهروندان می‌فروشند مرتكب تخلف می‌شوند؟ اذعان داشت: این اقدام به جز خودروهای عمومی درخصوص كارت سوخت خودروهای شخصی تخلف محسوب نمی‌شود و دیوان عدالت اداری پیش از این درخصوص این مساله حكم صادر كرده است. افراد شخصی می‌توانند كارت سوخت خود را به كسی هدیه كنند و یا سوخت آن را بفروشند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر