پارك شهر پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 3 ساعت و نیم

فرماندار ورامین:امیدوارم سفر رئیس‌جمهوری به دیار 15 خرداد ثمرات خوبی داشته باشد

فرماندار شهرستان ورامین گفت: امیدواریم در سفر رئیس‌جمهوری به شهرستان ورامین مصوبات خوبی برای این شهرستان‌ تصویب شود و این سفر خیر و بركت خوبی برای مردم دیار 15 خرداد داشته باشد.

1401/03/28
|
10:40
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مجید درویشی فرماندار شهرستان ورامین در گفتگو با پارك شهر رادیو تهران با اشاره به اینكه میزبان دولت مردمی هستیم، گفت: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز 28 خرداد همراه به اتفاق هیات همراه سفری به دیار 15 خرداد، شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچك دارند.

وی افزود: رئیس جمهوری پس از بازدید پروژه‌های مختلف عمرانی و اقتصادی این سه شهرستان، دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم در شهرستان ورامین خواهند داشت و پس از این دیدار جلسه شورای اداری در ورامین تشكیل و مسئولان سه شهرستان قرچك، ورامین و پیشوا در این جلسه حضور خواهند داشت تا مسائل مربوط به این سه شهرستان بررسی خواهد شد. امیدواریم مصوبات خوبی برای این شهرستان ها تصویب شود و این سفر خیر و بركت خوبی برای مردم دیار 15 خرداد داشته باشد.

در ادامه این گفتگو حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن محمودی امام جمعه شهرستان ورامین درخصوص سفر رئیس جمهوری به این شهرستان گفت: یكی از مهم ترین مطالبات مردمی بحث قطار شهری و مترو ورامین است، روزانه 10ها هزار نفر از مردم به تهران رفت و آمد می‌كنند و با وجود مشكل هزینه‌های ایاب و ذهاب و مشكل ناوگان حمل و نقل به شدت با كمبود اتوبوس مواجه هستیم، قطار شهری پاسخگوی این وضع موجود نیست و نیازمند این است كه قطار شهری توسعه پیدا كند و مهم تر از این، تبدیل قطار شهری به مترو است كه كارشناسان معتقدند می‌توان قطار شهری را به مترو تبدیل كرد.

امام جمعه موقت ورامین ضمن اشاره به مسأله كشاورزی دشت ورامین، افزود: یكی از مهم ترین دغدغه‌هایی كه در منطقه وجود دارد بحث كمبود آب كشاورزی است كه اگر آب موردنیاز كشاورزان تامین شود، رشد كشاورزی بسیار بالایی را در زمینه كشاورزی خواهیم داشت كه می‌تواند ثمرات بسیار زیادی را برای كشور داشته باشد، لذا برای تامین آب كشاورزی و برنامه ریزی برای آن، بسیار مهم است. باید تصفیه خانه جنوب تهران هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری كامل برسد تا كمبود آب كشاورزی جبران شود اگر آب این منطقه تامین شود و این دشت حاصلخیز به صورت كامل زیر كشت برود در حوزه تولید گندم اتفاق‌های مثبتی رخ خواهد داد.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به مسائل مربوط به دامپروری و دامداری ورامین، بیان كرد: دامداران شهرستان ورامین با مشكلات متعدد و مختلفی از جمله نهاده های دامی و صادركردن محصولات كشاورزی مواجه هستند كه باید تسهیلات بهینه‌ تری در این خصوص انجام گیرد تا در این حوزه شاهد رونق بیشتری باشیم تا شاهد صادرات این محصول باشیم.

وی با اشاره به اینكه منطقه دشت ورامین دارای ظرفیت های بسیار زیاد اقتصادی است، گفت: شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچك شهرك های صنعتی بسیار فعالی دارند كه بعضا با مشكلاتی مواجه هستند كه نیازمند عنایت و توجه ویژه است و امیدواریم در این سفر اتفاقاتی بیفتد كه موانع موجود بر سر راه تولید برطرف شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر