پارك شهر پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 3 ساعت و نیم

داروهای بیماران سرطانی؛ به مقدار سایر داروها گران شده؛ نه بیشتر!+فایل صوتی

گرانی داروهای بیماران سرطانی ادعای خبرگزاری رُكنا بود؛ كه در گفت و گو با من دلیل آن را جویا شدند. روند افزایش قیمت داروهای بیماران سرطانی؛ همانند سایر داروها است.

1402/08/06
|
11:21
|

طی روزهای گذشته خبرگزاری رُكنا در خبری به نقل از منوچهر احمدی پزشك متخصص سرطان؛ از افزایش بی‌سابقه داروهای بیماران سرطانی خبر داده بود.

گرانی داروهای بیماران سرطانی ادعای خبرگزاری رُكنا بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، منوچهر احمدی پزشك متخصص سرطان در گفت و گو با «پارك شهر» درباره ادعای خود اینگونه اظهار داشت: من تمام وقت در بیمارستان كار می‌كنم و اطلاعی درباره افزایش قیمت داروی بیماران سرطانی ندارم. گرانی داروهای بیماران سرطانی ادعای خبرگزاری رُكنا بود؛ كه در گفت و گو با من دلیل آن را جویا شدند.

روند افزایش قیمت داروهای بیماران سرطانی؛ همانند سایر داروها است
وی درادامه افزود: در گفت و گو با این خبرگزاری عنوان كردم كه قیمت داروهای بیماران سرطانی همانند سایر داروها رو به افزایش است. این گرانی در همینه زمینه‌ها وجود دارد.

بیماران سرطانی نمی‌توانند از داروهای جدید درمان این بیماری استفاده كنند
وی با تاكید بر اینكه درمان بیماری سرطان هزینه‌بر است، گفت: باید توجه بیشتری شود تا بیماران سرطانی نگران هزینه‌های درمان نباشند؛ داروهای جدید درمان این بیماری بسیار گران است و بسیاری از بیماران از استفاده از این داروها محروم هستند.

با تغییر سبك زندگی، ابتلا به سرطان تا 35 درصد كاهش پیدا می‌كند
این پزشك متخصص درمان سرطان با اشاره به اینكه تعداد بیماران سرطانی در كشور رو به افزایش است؛ گفت: بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، سبك زندگی افراد، عامل اصلی ابتلا به بیماری سرطان است. با تغییر سبك زندگی ابتلا به این بیماری تا 35 درصد كاهش پیدا می‌كند.30 درصد موارد ابتلا به سرطان ارتباط مستقیم به مصرف سیگار دارد.

مصرف فست‌فود و گوشت‌های فرآوری شده سرطان‌زا است
وی در ادامه یادآور شد: مصرف الكل، كم تحركی، تغذیه ناسالم، مصرف فست‌فود و گوشت‌های فرآوری شده، استرس و ژنتیك از جمله عوامل تاثیرگذار در ابتلا به بیماری سرطان هستند.

قطعاً مسئولان كشور متوجه افزایش بیماری سرطان هستند
احمدی تصریح كرد: قطعاً مسئولان كشور متوجه زنگ خطر افزایش بیماری سرطان هستند، امیدورام اقدامات لازم در این حوزه داشته باشند.

شایع‌ترین نوع سرطان در ایران، سرطان دستگاه گوارش است
وی در پایان خاطر نشان كرد: مردم باید به سلامت جسمانی خود توجه بیشتری داشته باشند؛ سرطان دستگاه گوارش به خصوص سرطان معده، بیشترین نوع ابتلا به سرطان در كشور است.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر