پارك شهر پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 3 ساعت و نیم

12 واحد دباغی قرچك ممنوع الكار شدند+فایل صوتی

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان قرچك گفت: 12 واحد دباغی غیرمجاز در قرچك ورامین، به مدت 2 سال ممنوع الكار شدند.

1402/09/04
|
11:12
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، رضا شایسته رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان قرچك در گفت و گو با «پارك شهر» اظهار داشت: فعالیت تعدادی كارگاه دباغی پوست در روستای ولی‌آباد از توابع بخش مركزی قرچك، مشكلات زیست محیطی، آلودگی خاك و آب زیادی در این نقطه به همراه داشت. محیط زیست پس از شناسایی این واحدها به آنها اخطار و مهلت جا به جایی و یا دفع زباله به شیوه صحیح داد كه متاسفانه این واحدهای دباغی به این اخطارها توجهی نداشتند.

شایسته خاطرنشان كرد: هدایت فاضلاب خام حاصل از فعالیت واحدهای دباغی غیرمجاز به نهرهای كشاورزی، خسارات جبران ناپذیری به سفره‌های زیرزمینی و اراضی كشاورزی وارد می‌كند از این رو، اداره محیط زیست با پیگیری قضایی، برای متصدیان 12 واحد غیرمجاز حكم محكومیت 6 ماه حبس تعزیری و به عنوان مجازات اصلی و 2 سال ممنوعیت از فعالیت در حرفه دباغی به عنوان مجازات تكمیلی از مراجع قضایی دریافت كرد.

وی خاطر نشان كرد: فعالیت قانونی و اصولی واحدهای دباغی بسیار با اهمیت و جزو خطوط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست است؛ زیرا آلودگی این واحدها منجر به آلودگی خاك و آب می‌شود و سلامت و بهداشت ساكنین منطقه را تهدید می‌كند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر