صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز ایام تعطیل از ساعت 6.30-10 به مدت 210دقیقه

شهردار تهران در گفت و گو با برنامه پارک شهر از رادیو تهران گفت: طرح جامع تهران هرگز اجازه این حجم از ساخت و ساز در منطقه 22 را نداده است.

پیروز حناچی شهردار تهران در سه‌شنبه بدون خودرویی دیگر درگفتگو با پارک شهر از رادیو تهران سهم دوچرخه در حمل و نقل تهران را کمتر از یک درصد عنوان کرد و گفت: سهم دوچرخه از سفرهای درون شهری باید 1.5 درصد باشد، اما حالا کمتر از یک درصد است. امیدواریم بتوانیم این مهم را در مدت زمان معقول افزایش دهیم. این سهم در حال افزایش است اما هنوز تاثیر گذار نیست.
وی افزود: آمارها نشان می‌دهد دوچرخه‌سواری و تقاضا برای آن در تهران رو به افزایش است، اما هنوز نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم که این افزایش چه میزان بوده است. اضافه شدن هر دوچرخه‌سوار به شهر به معنای کم شدن یک خودروی شخصی از چرخه آلودگی پایتخت است.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به طرح تفصیلی منطقه ٢٢ پرداخت و عنوان کرد: طرح جامع تهران هرگز اجازه این حجم از ساخت و ساز در منطقه 22 را نداده اما در طرح تفصیلی شهر تهران که دولت قبل آن را تصویب کرده بیش از ظرفیت بارگذاری ساخت‌وسازها در منطقه 22 تهران انجام شده است.
شهردار تهران به نبود خدمات شهری در این منطقه اشاره کرد و گفت: جمعیت پذیری این منطقه با خدمات آن همخوانی ندارد. مردم برای خرید، مدرسه و خدمات دیگر مشکل دارند. تلاش شده تا کمبودهای خدمات عمومی نیز در این طرح مد نظر قرار گیرد.
حناچی با اشاره به فروش زمین توسط شهرداران پیشین افزود: رویکرد شورای شهر و شهرداری تهران برای تامین منابع مالی فروش فضا و زمین تهران نیست، نه تنها درمورد منطقه ٢٢ بلکه درباره تمام شهر، اجتناب از شهرفروشی است. البته دوری از شهرفروشی کار سختی است؛ چرا که باید در ازای آن، منابع جایگزین پایدار برای شهر داشته باشیم. یکی از موفقیت‌های این دوره مدیریت شهری این است که سرانجام توانست نظمی به این منطقه بدهد.
وی خاطر نشان کرد: هیچ‌کدام از بلندمرتبه‌سازی‌های دور دریاچه شهدای خلیج فارس طبق برنامه نبود و البته حرکت بدون برنامه برای حل این مسأله نیز مشکل ایجاد می‌کند. اصلی ترین خصیصه این طرح که در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده است، انطباق رشد حمل‌ونقل عمومی با توسعه شهرسازی است. این انطباق در پایتخت یکی از ضرورت‌های اصلی به‌شمار می‌رود.
مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
مخاطبان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

مرتبط با این خبر

  • شرکت‌های خودروساز 23 هزار میلیارد تومان بدهی دارند

  • برای رمز دوم هر بانک یک اپلیکیشن نیاز است!

  • طرح معاینه فنی قدمتی 50 ساله دارد

  • تاکسی‌ها با جی ال ایکس نوسازی می‌شوند

  • فضای مجازی، دلیل کمبود واکسن آنفولانزا!

  • چه خوبه هر چیزی داریم بین هم تقسیم کنیم

  • طرح اتوبوس دربستی اجرا نمی شود

  • مشکل لاستیک نداریم...

  • سازمان محیط زیست انرژی ندارد!

  • 75 متر خانه، 250 میلیون