صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:30 به مدت 180 دقیقه

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع ساخت مسکن را به صورت تخصصی و با حمایت از انبوه‌سازان با پرداخت وام و تسهیلاتی که حداقل 60 درصد از ارزش ملک را تامین کند در کمیسیون عمران پیگیری می کنیم.

مجتبی یوسفی در گفتگو با راسخ، کارشناس خبری پارک شهر رادیو تهران افزود: تا وقتی که جذابیت دلالی در بخش مسکن وجود دارد و اخذ مالیات از خانه‌های خالی اجرایی نشود همچنان شاهد افزایش مشکلات مردم در حوزه‌ی مسکن خواهیم بود.

وی بیان داشت: به دنبال انجام فعالیت های بین بخشی با همکارانمان در کمیسیون اقتصادی، متوجه شدیم دولت هنور زیرساختهای کامل را برای مالیات گرفتن از صاحبان خانه های خالی ندارد. هنوز سامانه‌ای که برای خوداظهاری مالکان طراحی شده مشکل بارگذاری اطلاعات دارد. همچنین شهرداری‌ها نیز باید برای صدور پروانه و ثبت اسناد و املاک و بیمه و همه‌ی موضوعاتی که در بحث مسکن با هم مرتبطند طرح‌هایی را تدوین کنند تا نهایتا بتوانیم برای اخذ مالیات راستی‌آزمایی کنیم.
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا این اتفاق نیفتد عملا بحث گرفتن مالیات از خانه‌های خالی در حد شعار باقی می‌ماند. ما در کمیسیون عمران در تلاشیم که زودتر طرح دو فوریتی آماده شود تا سریعتر بتوانیم مالیات گرفتن از خانه‌های خالی را با هدف کنترل کردن قیمت مسکن اجرایی کنیم.
وی افزود: این طور برنامه ریزی شده است که دولت از 6 ماه تا یک سال به مالک پس از ساختن ملک مهلت داده و پس از آن با گرفتن مالیات تصاعدی به ازای هر سال 20 درصد از ارزش ملک خالی را به عنوان مالیات از مالک اخذ کند.

در ادامه‌ی این بحث راسخ، کارشناس خبری پارک شهر گفت: این تصمیمات کوتاه مدت نیست. مردم درگیر گران شدن اجاره‌ی خانه ها هستند و مجلس باید بتواند طرح‌هایی را برای تاثیر‌گذاری فوری بر مشکلات اقتصادی مردم در کنار طرح‌های بلند مدت اجرایی کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تا ما بحث نگه داشت املاک خالی برای سفته بازی و دلالی را حل نکنیم هیچ طرحی برای رفع مشکلات مردم در بازار مسکن مفید فایده نخواهد بود. متاسفانه طرح‌هایی که تا کنون در این بخش اجرایی شده هیچ کدام کارشناسی شده نبوده و شاهد اوضاع اینچنینی در بخش مسکن هستیم.با بخشنامه و شعار مشکلات مردم حل نمی‌شود. تنها راه برون رفت از این شرابط ایجاد تسهلات بهتر برای انبوه سازان است.
وی اظهار داشت: در چند سال گذشته به دلیل عدم نظارت مجلس شورای اسلامی، مالیات بر عایدی سرمایه اجرا نشده و پیگیری این مساله در مجلس دوره‌ی یازدهم تفاوت این نهاد قانونگذاری به نسبت دوره‌های گذشته را آشکار می‌کند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • اهدای پلاسما برای نجات بیماران ضروری است +فایل صوتی

  • قالیباف به کم کاریهای دولت، اشراف کامل دارد+فایل صوتی

  • کشور در وضعیت بغرنج اقتصادی است+فایل صوتی

  • خیرین گناباد ما را در امر پرداخت بدهی ها کمک کردند+فایل صوتی

  • هیچ کارخانه ای به دلیل معوقه های مالی از چرخه ی تولید خارج نمی شود+فایل صوتی

  • به دارندگان کارت‌های بازرگانی در رفع مشکلاتشان کمک می کنیم+فایل صوتی

  • گام دوم انقلاب، نیازمند قوه‌ی قضائیه‌ای هوشمند / مجدانه پیگیر پرونده مرگ قاضی منصوری هستیم+فایل صوتی

  • ترامپ نمی‌تواند در مسائل بین‌المللی یکه‌تاز باشد

  • قیمت واقعی دلار را از رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بپرسید+فایل صوتی

  • قیمت قطعات خودرو باید افزایش یابد+فایل صوتی