صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:30 به مدت 180 دقیقه

دکتر حریرچی معاون وزارت بهداشت دربراه حضور کارکنان نهادهای دولتی و ارتباط آن با شیوع کرونا گفت: حضور کارمندان در اداره ها الزامی از سر ناچاری است و این امر درباره اصناف دیگر هم صحت دارد.

ایرج حریرچی در گفتگو با پارک شهر رادیو تهران درباره منع سفر و علل آن با توجه به شرایط کرونایی گفت: ما قبول داریم که مردم از این شرایط خسته شدند؛ اما باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که نصف مردم جامعه رفتار معمولی خود را ادامه می دهند و متوجه شرایط نیستند. به طوری که در آخر هفته گذشته علیرغم بارش باران و برودت هوا شاهد ترافیک سنگینی در جاده چالوس بودیم و سر منشأ آن عده قلیلی ازمردم هستند که علاوه بر رعایت نکردن مسائل بهداشتی با بهانه آوردن سعی در توجیه رفتار زشت خود دارند.

وی با تاکید بر اینکه درصد کمی از مردم در شهرهای دیگر خانه های مستقل دارند اظهار داشت: اکثر مسافران به خانه اقوام، هتل ها و مسافرخانه ها می روند و در نتیجه این اتفاق منجر به افزایش تماس اجتماعی می‌شود. وعده های مردم در خصوص رعایت فاصله اجتماعی و عدم خروج از خانه در مسافرت تنها یک تئوری است و در هر صورت علتی برای خروج از خانه به وجود می آید. طبق آمار و شواهد پس از تعطیلی‌های گذشته آمار مبتلایان، بستری شدگان و تلفات به ویژه در شهرهای مبدأ مانند تهران، کرج و فردیس، شهریار و دیگر شهرهای حومه به شدت افزایش داشته است. به همین جهتت از مردم درخواست می کنیم به توصیه های ما توجه کنند.

دکتر حریرچی حضور در اداره‌ها را از سر ناچاری الزامی دانست و گفت: مسافرت به تنهایی دلیل افزایش ابتلا به بیماری نیست و حضور در اداره‌ها، مراکز درمانی، مغازه ها و کار کردن در این اصناف نیز خطر آفرین است؛ اما ما نمی توانیم اقتصاد کشور را نادیده بگیریم و نمی توانیم نیروی انتظامی، مراکز درمانی، آتش نشانی ها و دیگر شغل های از این قبیل را تعطیل کنیم. تجربیات قبلی از تعطیلی‌ها نشان دادند که نه تنها رفت و آمدها کاهش نمی‌یابد، بلکه بر آمار مسافرت ها و تردد‌ها نیز افزوده می شود. در نتیجه این تعطیلی ها کارساز نخواهد بود. همچنین این اتفاق با افزایش رفت و آمد در بازارهای شهری همراه می شود و مراجعه به پاساژها و مهمانی ها افزایش می یابد.

دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وزارت درخواست تعطیلی دارد گفت: تعطیل کردن کار درستی است اما به شرطی که رعایت همه جانبه صورت گیرد. ما بسیار نگران عواقب برگزاری عروسی ها و جشن ها هستیم و از هر جشن به طور میانگین 10 الی 100 نفر به این بیماری مبتلا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری قوانین از جمله بستن کمربند ایمنی در خودرو به صورت روتین انجام می‌شود اظهار داشت: منع سفر از بهترین قوانین بازدارنده است. اما تمام سفرها که تفریحی نیست. ما توانایی غربال مسافران صحت سنجی و کنترل ترافیک ناشی از محدودیت‌های مسافرتی را نداریم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • ثبت داروهای بیماران سرپایی در سامانه تی تک+فایل صوتی

  • قاچاق انسولین از ایران به کشورهای همسایه+فایل صوتی

  • الزام بازنگری و اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر+فایل صوتی

  • آغاز به کار مدرسه تلویزیونی پیش دبستانی ها از شبکه آموزش+فایل صوتی

  • اعلام گزارش عملکرد نیروی انتظامی در رسانه های جمعی

  • جریمه های سنگین برای کسانیکه قوانین بهداشتی را رعایت نمی‌کنند+فایل صوتی

  • خودکشی پسر 11 ساله بوشهری به کدام گناه؟+فایل صوتی

  • بازار تهران بزرگترین مصرف کننده برق در خاورمیانه+فایل صوتی

  • واگذاری مسئولیت نظارت مشاوران املاک از وزارت صمت به وزارت راه و شهرسازی+فایل صوتی

  • افزایش غیر قانونی قیمت بلیط هواپیما / مردم به افزایش قیمت ها عادت نمی‌کنند+فایل صوتی