صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 100 دقیقه

وزیر نیروی دولت دوم محمود احمدی نژاد با تایید استفاده از مازوت در نیروگاه های تولید برق گفت: هرگاه وزارت نفت با کمبود گاز مواجه می شود،سوخت گاز نیروگاه ها را محدود می کند و ما مجبوریم از سوخت دیگری در نیروگاه ها برای تولید برق استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مجید نامجو در گفتگو با برنامه پارک شهر با اعلام این موضوع که سالهای زیادیست از مازوت به عنوان سوخت نیروگاهی استفاده می شود گفت: استفاده از سوخت مازوت منحصر به امروز نیست بلکه پیش از دوره کاری ما هم وجود داشته است. کشور روزبه روز در حال رشد است و انتظار می رود قوانین مربوط به حفظ محیط زیست به خوبی اجرا شود. متاسفانه همراهی خوبی در اجرای این قوانین بین دولت و مردم به وجود نیامده است.دولت باید با حساسیت موضوعات را دنبال کند.

وی با اشاره به اینکه رفع آلودگی تهران در کوتاه مدت میسر نیست اظهار داشت: هرگاه وزارت نفت با کمبود گاز مواجه می شود، سوخت گاز نیروگاه ها را محدود می کند و ما مجبوریم از سوخت دیگری در نیروگاه ها برای تولید برق استفاده کنیم. مازوت یکی از ارزان ترین سوخت ها برای استفاده در نیروگاه ها است.

نامجو با تاکید بر اینکه عامل اصلی آلودگی هوای شهر تهران به واسطه خودروها است اظهار داشت: کاهش آلودگی با محدودیت تمامی عوامل صورت می گیرد. مهمترین کاری که برای کنترل آلودگی شهر تهران باید انجام داد کنترل تردد خودروها در این کلانشهر است. کنترل این آلودگی به دلیل تسریع در عملکرد در قانون به استاندارد واگذار شده است.

معاون ستاد 41 ثارالله در بخشی دیگر از گفتگوی خود با برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: وی فردی عملیاتی بود و تا زمانیکه کارها را به خوبی مطالعه و بررسی نمی کرد اجازه ورود به هیچ فردی را نمی داد. اگر کاری را از فرماندهانش طلب می کرد حتما بررسی جوانب آن صورت گرفته بود. سردار تمامی وجوه کار را می دانست به همین دلیل نیروهای وی با اطمینان کامل از او تبعیت می کردند از این رو بیشترعملیات های لشکر ثارالله با موفقیت روبرو بود.

همرزم شهید سلیمانی درباره دلیل عدم توفیق در عملیات کربلای 4 خاطرنشان کرد: عملیات کربلای 4 یکی از عملیات هایی بود که توفیقی برای کل نیروهای کشور نداشت. در این عملیات لشکر به خط زد و به اهداف خود هم رسید اما چون فاصله بین جناحین و لشکر بسته شد مجبور به عقب نشینی شدیم.

وی در پایان این گفتگوی رادیویی با اشاره به روحیه قوی حاج قاسم اظهار داشت: پس از عملیات به همه روحیه می داد. او پس از عملیات از شهدا و رشادت های رزمندگان یاد می کرد. حتی زمانیکه پس از عملیات بسیاری از رزمندگان خسته بودند با شور و نشاطی که سردار به آنها می داد آماده انجام عملیاتی دیگر بودند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • مشکلات معیشتی؛ سر منشأ درگیری های سراوان+فایل صوتی

  • کاهش شدید ورود بیماران به مراکز درمانی شهریار/ اهداء کمک های معیشتی به نیازمندان+فایل صوتی

  • چگونه با افزایش تعرفه اپراتورها، بسته های اینترنتی گران نمی شوند؟/ فایل صوتی

  • فروش فوق العاده بهاره امسال در مغازه ها برپاست+فایل صوتی

  • الزام جداسازی آب باران از آب فاضلاب در ساختمان ها+فایل صوتی

  • تعداد مهندسان ساختمان در استان تهران بیشتر از ساخت و سازهای شهری است+فایل صوتی

  • با شرکت های هواپیمایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند؛ برخورد جدی می شود+فایل صوتی

  • مشکل کمبود روغن با افزایش تولید برطرف می شود/ رسانه ها بحران را به جامعه القاء نکنند+فایل صوتی

  • پیشنهادم این است که هنرمندان در اولویت سوم واکسیناسیون قرار گیرند+فایل صوتی

  • در تولید گوشت مرغ مشکل نداریم/ با متخلفان برخورد می شود+فایل صوتی