صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 100 دقیقه

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور درباره نامه اخیرش مبنی بر اولویت قراردادن هنرمندان در واکسیناسیون کرونا گفت: هنرمندان به جامعه روحیه می دهند و پیشنهادم این است که در اولویت سوم واکسیناسیون قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور و رییس بخش اورژانس بیمارستان سینا با اعلام این خبر که در بیمارستان سینا از هفته گذشته روند افزایشی در آمار مراجعان نداشته ایم گفت: تا به امروز همکاران ما در بخش آی سی یو واکسینه شده اند و بقیه کار به دست فرمان همکاران ما در روزارت بهداشت و مدیریت خرید واکسن دولتی بستگی دارد.

وی درباره نامه اخیرش مبنی بر اولویت قراردادن هنرمندان در واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا در کشور که بر اساس متدهای جهانی و مدیریت داخلی کشور نوشته شده است که در آن کادر درمان به عنوان اولویت اول، بیماران زمینه ای و افراد مسن در اولویت دوم قرار دارند و در اولویت سوم افرادی قرار گرفته اند که روابط اجتماعی بالا دارند و در این دسته معلمان، دانشجویان و رانندگان جای می گیرند و اولویت چهارم هم که به عموم مردم تعلق دارد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور با اظهار تاسف از اینکه می گویند در این نامه به سلبریتی ها اشاره شده گفت: در آن نامه به هنرمندان اشاره شده است. یکسال از کرونا گذشته و همه ما از این شرایط خسته هستیم در این شرایط مردم نیاز به تزریق روحیه دارند. ما در سال 1400 نیاز داریم تا هنرمندان به مردم روحیه بدهند. گروه هایی مثل هنرمندان هستند که با آسیب دیدن آنها جامعه آسیب می بیند. آنها باید در اولویت سوم و در کنار گروه های اجتماعی پر ازدحام قرار گیرند.

وی افزود: بازیگران یکی از این گروه ها هستند چرا که آنها در سر صحنه نمی توانند ماسک بزنند. وقتی یک هنرمند فوت می کند ملتی نا آرام است و این روند تاثیر منفی در کنترل روند بیماری دارد. جمع این هنرمندان به 500 نفر نمی رسد. برخی گفتند اگر واکسن بود میناوند فوت نمی کرد. من به عنوان فردی که در اولویت واکسیناسیون هستم می گویم هوای هنرمندان را داشته باشید چون تاثیر این گروه بر روند درمان بسیار موثر است باز هم اعتراض می کنند.

رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا در ادامه این گفتگو خاطرنشان کرد: تمامی تلاش همکاران ما در وزارت بهداشت باید برای تهیه واکسن باشد. امیدواریم واکسن آنقدر در کشور زیاد شود که دیگر اولویتی وجود نداشته باشد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • پیامرسان های داخلی نسبت به خارجی ها 11 برابر رشد داشته اند+فایل صوتی

  • وضعیت پرونده خدمه سانچی به کجا رسید؟/ تماس های مرموز با خانواده مفقودشدگان سانچی ادامه دارد+فایل صوتی

  • بیش از 70 درصد اسلامشهری ها پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت می کنند+فایل صوتی

  • مشکلات معیشتی؛ سر منشأ درگیری های سراوان+فایل صوتی

  • کاهش شدید ورود بیماران به مراکز درمانی شهریار/ اهداء کمک های معیشتی به نیازمندان+فایل صوتی

  • چگونه با افزایش تعرفه اپراتورها، بسته های اینترنتی گران نمی شوند؟/ فایل صوتی

  • فروش فوق العاده بهاره امسال در مغازه ها برپاست+فایل صوتی

  • الزام جداسازی آب باران از آب فاضلاب در ساختمان ها+فایل صوتی

  • تعداد مهندسان ساختمان در استان تهران بیشتر از ساخت و سازهای شهری است+فایل صوتی

  • با شرکت های هواپیمایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند؛ برخورد جدی می شود+فایل صوتی