صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

رئیس صنعت معدن و تجارت استان تهران با اشاره به افزایش قیمت مرغ در سال جاری گفت: سازمان حمایت پس از بررسی های لازم قیمت نهایی خود را پیشنهاد داد که تولیدکنندگان این قیمت را نپذیرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، یدالله صادقی رئیس صنعت معدن و تجارت استان تهران در گفتگو با برنامه پارک شهر مهمترین علت مشکل برای تامین مرغ را قیمت گذاری و نارسایی در تامین نهاده های مورد نیاز تولیدکنندگان دانست.

وی افزود: اگرچه نهاده ها به طور کامل تامین شد اما باز هم با نارضایتی تولیدکنندگان قیمت این کالای پروتئینی با تصمیمات اخیر افزایش یافت و قیمت تمام شده بعلاوه سود منطقی برای آنها لحاظ شد و به تبع آن عرضه مرغ هم در بازار افزایش یافت.

رئیس صنعت معدن و تجارت استان تهران افزایش قیمت مرغ را یک تصمیم جمعی عنوان کرد و گفت: قیمت مرغ حدود 4 ماه پیش با پیشنهاد تشکل های تولیدکننده به ستاد تنظیم بازار رفت و تجزیه تحلیل آن به سازمان حمایت سپرده شد. سازمان حمایت قیمت پیشنهادی خود را به ستاد تنظیم بازار ارائه داد که تولیدکنندگان به این قیمت اعتراض داشتند. بر اساس ادعای تولیدکنندگان هزینه های پیدا و پنهان هزینه های تولید در بررسی های سازمان حمایت دیده نشده بود به همین دلیل قیمت پیشنهادی سازمان حمایت را نپذیرفتند. در حال حاضر برخی از هزینه هایی که لحاظ نشده بود و هزینه های جانبی مثل افزایش حقوق کارگران را لحاظ کردند و قیمت کنونی مرغ تصویب شد.

صادقی در ادامه با تاکید بر پیش بینی مسئولان برای حل مشکلات اظهار داشت: پیش بینی برای شرایط وجود دارد ولی برخی عوامل خارج از کنترل به تمهیدات اتخاذی غلبه می کنند . به عنوان مثال تامین ارز ، واردات وجابجایی به موقع و ترکیب مواد مصرفی خارج از اراده تصمیم گیران است و موجب فاصله بین اقدامات عملی و تمهیدات مسئولان می شود.

وی قدرت پیش بینی و تخصص کارشناسان در حوزه تولید را بدون مشکل خواند و اظهار داشت: مجموعه امکاناتی که مورد نیاز است به دلیل شرایط اقتصادی کشور محقق نمی شود به همین دلیل با مشکلاتی روبرو هستیم.

رئیس صنعت معدن و تجارت استان تهران با اشاره به مشکلات و محدودیت هایی که برای مسئولان و تصمیم گیران وجود دارد گفت: قضاوت مسئولان با مردم عادی متفاوت است چون مسئولان اطلاعاتی دارند که مردم ندارند اگرچه مردم حق دارند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. من اعتقاد دارم مسئولان باید مشکلاتی که حل آن خارج از قدرت و اختیارات آنها است را با مردم در میان بگذارند. نباید به دلیل در نظرگرفتن برخی مصالح، پنهانکاری کرد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • تاکید بر مهارت آموزی در دوره سربازی+فایل صوتی

  • واردات تکنولوژی بر واردات کالاهای ساخته شده ارجحیت دارد+فایل صوتی

  • مرگ و میر کرونایی ها باز هم افزایش خواهد یافت+فایل صوتی

  • مسئولیت افزایش قیمت محصولات لبنی بر عهده تولیدکنندگان نیست+فایل صوتی

  • آمریکا و انگلیس؛ عاملان اصلی خرابکاری سایت انرژی اتمی نطنز هستند+فایل صوتی

  • قاچاق چوب با پراید و پژو 206!+فایل صوتی

  • الزام رعایت قوانین دورکاری برای کارکنان بخش های دولتی و خصوصی+فایل صوتی

  • شهروندان با خیال آسوده از محصولات لبنی استفاده کنند+فایل صوتی

  • به عنوان NGO از کسانیکه باعث مرگ مردم شدند شکایت می کنیم+فایل صوتی

  • حقوق سربازان در طرح جدید سربازی، معادل کارمندان رسمی است+فایل صوتی