صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

افزایش 35 درصدی کرایه های تاکسی در سال 1400 به گونه ای رقم خورده است که رانندگان و مسافران از این افزایش رضایت ندارند. در همین راستا معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران با برنامه پارک شهر گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سعید مشهدی فراهانی معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در گفتگو با برنامه پارک شهر 16 فروردین ماه در اشاره به افزایش 35 درصدی کرایه ها در روزهای کرونایی و نارضایتی رانندگان و مسافران از این افزایش قیمت اظهار داشت: سازمان تاکسیرانی شهر تهران بر اساس وظیفه، نسبت به تهیه لایحه کرایه در پایان سال 99 اقدام کرد. با توجه به شرایط اقتصادی در شیوع کرونا و تورم حاکم بر جامعه و وضعیت خاص حمل و نقل درون شهری با نمایندگان شرکت های خصوصی و بعضا انجمن صنفی تاکسیرانی با ملاحظه افزایش دستمزدها، قطعات لوازم یدکی گفتگو کردیم و در نهایت با فرمول هایی که به نرخ رشد قیمت توجه دارد به 39 تا 40 درصد تورم حاکم بر جامعه در اواخر سال 99رسیدیم.

وی افزود: با رایزنی‌هایی که با مسئولان شهرداری، شورای شهر و فرمانداری داشتیم در نهایت نرخ کرایه 35 درصد افزایش یافت که البته نرخ کرایه بر اساس تعداد مسافران تغییر می کند. اگر در تاکسی سه نفر باشند مبلغ متعلق به یک نفر باقیمانده در دیگر مسافران سرشکن می شود و نرخ کرایه افزایش می یابد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در ارتباط با نارضایتی رانندگان تاکسی و مسافران از افزایش قیمت ها خاطرنشان کرد: در نحوه محاسبه کرایه، پارامترهای متفاوتی وجود دارد اما این افزایش شاید نتواند رضایت رانندگان را با توجه به شرایط جامعه پوشش دهد و یا اینکه اختلاف نظری در افزایش لوازم یدکی وجود دارد. برخی مراجع این عدد را 200 درصد اعلام می کنند در حالیکه مراجع رسمی این عدد را کمتر اعلام کرده اند. اختلاف بین نظر کارشناسان و نرخ کف جامعه همیشه وجود دارد.

وی افزود: خدمات تاکسیرانی همواره وجود دارد. لاستیک دولتی بین تاکسیرانان توزیع و باشگاه رفاه تاکسیرانان فعال شده است و رانندگان تاکسی می توانند با مراجعه به سایت های معتبر تاکسیرانی از این خدمات بهره مند شود. تا کنون تعدادی زیادی از رانندگان تاکسی از بیمه تکمیلی و حوادث و عمر برخوردار شده اند و هر چقدر هم تعداد ثبت نام های این افراد بیشتر شود ما حاضر به ارائه پوشش ها هستیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در انتهای این گفتگوی رادیویی قول مساعد داد تا در هماهنگی با شرکت تولیدکننده خودرو، کلیه ثبت نام کنندگان خودروهای خود را در اسرع وقت تحویل بگیرند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • تاکید بر مهارت آموزی در دوره سربازی+فایل صوتی

  • واردات تکنولوژی بر واردات کالاهای ساخته شده ارجحیت دارد+فایل صوتی

  • مرگ و میر کرونایی ها باز هم افزایش خواهد یافت+فایل صوتی

  • مسئولیت افزایش قیمت محصولات لبنی بر عهده تولیدکنندگان نیست+فایل صوتی

  • آمریکا و انگلیس؛ عاملان اصلی خرابکاری سایت انرژی اتمی نطنز هستند+فایل صوتی

  • قاچاق چوب با پراید و پژو 206!+فایل صوتی

  • الزام رعایت قوانین دورکاری برای کارکنان بخش های دولتی و خصوصی+فایل صوتی

  • شهروندان با خیال آسوده از محصولات لبنی استفاده کنند+فایل صوتی

  • به عنوان NGO از کسانیکه باعث مرگ مردم شدند شکایت می کنیم+فایل صوتی

  • حقوق سربازان در طرح جدید سربازی، معادل کارمندان رسمی است+فایل صوتی