پارك شهر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

رئیس پلیس راهور ناجا: دستورالعمل لغو تردد شبانه به ما ابلاغ نشده است+فایل صوتی


حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: اگر ستاد ملی مبارزه با كرونا می‌خواهد مصوبه قبلی خود را لغو كند باید مصوبه جدیدی در خصوص قانون تردد شبانه ابلاغ كند.

1400/06/24
|
12:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفتگو با پارك شهر رادیو تهران در خصوص خبر لغو محدودیت تردد شبانه از سوی ستاد ملی كرونا، گفت: پلیس بر اساس ضوابط و مقرراتی كه به آن ابلاغ می‌شود عمل می‌كند ستاد مبارزه با كرونا اگر می‌خواهد مصوبه قبلی خود را لغو كند باید مصوبه جدیدی صادر كند و تاكنون این اتفاق نیفتاده و مثل سابق محدودیت تردد شبانه 10 شب تا 3 صبح وجود دارد و كسانی كه مجوز تردد ندارند اعمال قانون شده و مبلغ 200 هزار تومان جریمه می‌شوند.

درصورت حذف منبع تردد شبانه برابر آن عمل می‌كنیم
رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این پرسش كه آیا پلیس عضو ستاد ملی مبارزه با كرونا است یا خیر؟ گفت: سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی عضو این ستاد هستند اما در كمیته‌ها و كارگروه‌های این ستاد پلیس راهنمایی و رانندگی هم حضور دارند و خبر منبع تردد شبانه در هیچ‌كدام از كارگروه‌ها مطرح نشده بود. درصورتی كه تصمیم بگیرند قانون منبع تردد شبانه حذف شود، برابر این تصمیم عمل می‌كنیم.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا سخنگوی ستاد ملی مبارزه با كرونا خبر لغو منع تردد شبانه را خودسرانه اعلام كردند یا خیر؟ گفت: منبع خبری كه سخنگوی ستاد ملی كرونا اعلام كردند را نمی‌دانم.

جرائم راهنمایی و رانندگی به خزانه دولت واریز می‌شود
وی در پاسخ به این پرسش كه با توجه به اینكه جرائم تردد شبانه در قانون بودجه پیش‌بینی نشده بود هم‌اكنون این مبالغ كجا هزینه می‌شود؟ اظهار داشت: تمام جرائمی كه راهنمایی و رانندگی اعمال می‌كند به خزانه دولت واریز می‌شود و برای تأمین بودجه سایر دستگاه‌ها از آن استفاده می‌شود.
البته طبق قانون باید 60 درصد مبالغی كه در حوزه شهر وصول می‌شود برای شهرداری‌ها و 60 درصد مبالغ دریافتی جاده ها به وزارت راه و شهرسازی اختصاص پیدا ‌كند تا بتوانند در حوزه‌های زیرساختی از آن بهره ببرند اما مبالغی كه تاكنون واریز شده قابل مقایسه با آنچه قانون ابلاغ كرده نبوده و یكی از اعتراضاتی كه سازمان‌های مختلف در این حوزه دارند این است كه این مبالغ برای مصارف خاص خود واریز نشده است و واحدهای مختلفی كه در این حوزه مسئولیت دارند هیچ‌گونه كمكی در این بابت دریافت نكرده‌اند.

بنابر رأی دیوان عدالت اداری؛ برگ سبز خودرو ملاك دادوستد است
سردار حمیدی در خصوص اینكه آیا برگ سبز ناجا ملاك دادوستد خودرو است یا باید در دفترخانه هم ثبت شود؟ تصریح كرد: دیوان عدالت اداری رأی را اینگونه صادر كرده كه برگ سبز خودرو ملاك دادوستد است و توسط دادستان كل كشور این رأی ابلاغ‌شده و ملاك عمل قرار می‌گیرد در تمام دنیا هم اینگونه است كه یك مرجع قانونی در این خصوص وجود دارد و این قانون كاملاً شفاف است حال عده‌ای قبول دارند و عده‌ای قبول ندارند. حتماً یكسری اقداماتی قبلاً انجام‌شده و مبتنی بر بررسی‌های مختلف این جمع‌بندی صورت گرفته و ابلاغ‌شده است.

فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت صدور مجدد برگ سبز خودرو نداریم
آیا ناجا برنامه‌ای برای افزایش قیمت صدور برگ سبز جدید دارد یا خیر؟ گفت: فعلاً هیچ برنامه‌ای در این خصوص وجود ندارد.

درگیری نماینده مجلس با سرباز ناجا كاملاً طبیعی و عادی بود
وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده درگیری عنابستانی نماینده مجلس با عابدی سرباز ناجا، گفت: درگیری بود كه مشابه آن بارها و بارها در سطح شهر اتفاق می‌افتد كه ممكن است یا طرف مقابل و یا همكار ما خطا كند كه این درگیری هم یكی از این موارد بود و متأسفانه به دلایل مختلف حساسیت زیادی در آن ایجاد كردند و مباحث حاشیه‌ای مطرح شد. یك برخورد فیزیكی اتفاق افتاد مراجع قضایی پیگیری كردند و منتج به صدور رأی شد و درنهایت این مشكل با دلجویی نماینده مجلس از سرباز وظیفه ناجا حل شد. این‌ یك درگیری كاملاً طبیعی و عادی بود كه معمولاً در سطح شهر بسیار اتفاق می‌افتد و همه این برخوردهای فیزیكی به همین صورت فیصله پیدا می‌كند.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان افزود: متأسفانه یك‌سوی طرح‌هایی كه پلیس در سطح كشور اجرا می‌كند عامه مردم هستند كه تخلف داشتند و به‌نوعی با برخورد پلیس مشكل دارند و این درگیری دوطرفه می‌شود و این طبیعی است كه در چنین شرایطی یك نفر از حد قانونی خود خارج شود وگرنه از مسئولان توقع است بیش از عامه مردم به قوانین پایبند باشند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر