پارك شهر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

دعوای سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار و اتحادیه بارفروشان میدان مركزی به كجا خواهد رسید؟+فایل صوتی

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران و شهرام جبارزادگان در گفتگو با برنامه پارك شهر ضمن دفاع از مجموعه خود ، یكدیگر را به دلال پروری متهم كردند.

1400/07/15
|
00:00

تكلیف سند حجره‌های میدان تره‌بار مركزی مشخص نیست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در گفتگو با برنامه پارك شهر 12 مهر در خصوص اظهار گلایه خود از شهرداری مبنی بر اینكه خدمات كافی را به میدان‌بار مركزی میوه و تره بار نمی‌دهد گفت: از سال 74 با مشكلات عدیده‌ای رو برو بوده‌ایم. 1360 حجره در این میدان وجود دارد كه 360 حجره آن به نام كلاه سبزهای B و Cاست كه حجره های آنها 85 تا 90 متر وسعت دارد و مابقی آن غرفه‌های A وD و سالن ها هستند.مگر می‌شود برای میدان تره‌بار امكاناتی همچون آسفالت نگذاشت . سند برخی زمین‌ها با مشكل روبروست و معارض دارد. صنف ما پول داده و حتی به زور از صنف بارفروشان دیر‌كرد گرفته‌اند. بیش از 5 سال است كه دوندگی می‌كنیم تا سند بگیریم. در حال حاضر بیش از 200 پرونده داریم كه با مشكل روبروست و معارض دارد.

سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار، عایدی از میدان مركزی ندارد
در ادامه این برنامه شهرام جبارزادگان مدیر روابط عمومی میدان‌بار میوه و تره‌بار تهران در واكنش به اظهارات دارایی‌نژاد گفت: آقای دارایی‌نژاد به جای آنكه پاسخگوی مشكلات حوزه مسئولیتی خود باشند فرافكنی كرده و با فرار رو به جلو تمام كمبودهای حوزه مسئولیتی خود را به مدیدریت شهری منتسب می‌كنند. طی این سالها ایشان هیچ صحبتی از روند موجود نداشته‌اند اما حالا با عوض شدن مدیریت شهری یاد مشكلات افتاده‌اند جای تعجب و تاسف دارد.
وی افزود: دریافتی سالانه سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار از 1360 حجره به یك میلیارد نمی‌رسد در حالیكه این میدان حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در ماه برای ما هزینه دارد. علاوه بر آسفالت و روكش آن و رسیدگی به فضای سبز ، آب و برق و گاز ، حتی هزینه مایع دستشویی سرویس‌های بهداشتی هم توسط سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار پرداخت می شود و نه تنها عایدی نصیب سازمان نمی‌شود بلكه این میدان هزینه قابل توجهی را هم به سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار مركزی تحمیل كرده است.
وی از حضور خبرنگاران و رسانه‌ها در میدان تره‌بار استقبال كرد و اظهار داشت: از نظارت رسانه‌‌ها بر عملكرد سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار و عملكرد اتحادیه و حضور دلال‌ها و واسطه‌ها استقبال می‌كنیم . حضور دلال‌ها و واسطه‌ها و بی‌عملی اتحادیه موجب شده تا شهروندان متحمل هزینه های بالا و گرانی میوه و تره‌بار شوند. در طول روز بیش از 1 میلیون نوبت خرید در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران داریم چون با تدابیر اندیشیده شده قیمت محصولات در این میادین 40 درصد ارزانتر از فروشگاه‌های سطح شهر است.

دارایی‌نژاد: سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار دلال است یا اتحادیه بارفروشان؟
در ادامه این گفتگو دارایی‌نژاد با كذب خواندن اظهارات جبارزادگان گفت: ایشان دلال پروری می‌كنند یا من؟ سازمان میادین تمامی بار خود را از ما می‌خرد و با اضافه كردن 15 تا 20 درصدی قیمت، آن را به مردم می فروشد. ما دلال هستیم یا اینها كه غرفه كمتر از 20 میلیونی را به مزایده می گذارد و 100 میلیون تومان پول می‌گیرد و پول آن را مردم باید بپردازند.
وی با پذیرش كامل تبعات اظهاراتش گفت: دوربین صدا و سیما هر زمان خواست به میدان مركزی بیاید. ما صحبت‌ها و اسنادی داریم و تازه امروز به فكر حرف زدن نیفتاده‌ایم. چندین سال است به مدیران مجموعه نامه زده‎ایم و جایی حساب نشده است. ظلمی كه مدیران سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار به صنف بارفروشان كرده‌اند در هیچ كجا نبوده است و حرف ما به جایی نرسیده است چون شما ارتباطات زیادی دارید و مسبب گرانفروشی میوه در كشور به ویژه تهران هستید. سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار بار مستقیم ندارد.

دارایی‌نژاد: تعزیرات حكومتی به دعوانی سازمان میادین با اتحادیه بارفروشان ورود كند
وی اظهارات جبارزادگان مبنی بر اینكه سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بارعایدی از میدان مركزی ندارد را كذب خواند و گفت: اجازه بدهید تعزیرات ورود كند. سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار سوپرماركت‌هایی را دست دلال‌ها داده با قیمت دو برابر خارج از مصوبه. تمام پول‌هایی كه از میدان گرفته‌اند برج شیخ زائد در میدان ساخته و میلیاردها تومان هزینه ساخت دفتر داده‌اند. مردم در مراجعه به میدان تره‌بار مركزی تا زانو در گِل فرو می‌روند. این اشخاص از محل‌هایی كه برای خودشان است فیلم می گیرند و در رسانه ها منتشر می‌كنند و می‌گویند اینجا گُل و بلبل است!
دارایی‌نژاد درخواست كرد تا مناظره‌ای انجام شود تا بتواند تمام اظهاراتش را با ارائه سند بیان كند.

جبارزادگان: آقای دارایی نژاد اسناد خود را منتشر كنند
در ادامه این گفتگو جبارزادگان از دارایی‌نژاد خواست اسناد خود را در رسانه ها منتشر كند و توضیحی از انتقاد مدیركل تعزیرات وقت استان تهران از عدم اجرای مقررات توسط اتحادیه بارفروشان ارائه داد و گفت مدیریت شهری بر نظارت بر اتحادیه بارفروشان تاكید دارد. ما در میدان تره‌بار مركزی برج شیخ زائد نداریم بلكه برج مد نظر ایشان مجموعه‌ای تجاری است كه در حال خدمت است.

دارایی نژاد: شهردار دنبال افرادی است كه پول اضافی را بر می‌دارند
دارایی نژاد در پاسخ به جبارزادگان گفت :از شهردار تهران می خواهیم یك بار به میدان تره باز مركزی بیایند تا ما تكلیف خود را برای همیشه با شما معلوم كنیم. شهردار دنبال افرادی است كه پول اضافی را بر می‌دارند. باید به میدان بیایند و وضعیت را از نزدیك ببینند. شما به مردم خدمت نمی كنید بلكه غرفه های خود را به 3 برابر قیمت معمولی اجاره می‌دهید. سازمان میادین 260 میدان دارد و در عوض خدمت به مردم به آنها خیانت می‌كند.

جبارزادگان: آقای دارایی‌نژاد به جای فرافكنی با دلالی‌ها مقابله كند
جبارزادگان گفت: به نظر می‌رسد آقای دارایی‌نژاد تحت فشار صنف هستند و می‌خواهند با فرافكنی مجموعه مدیریت شهری را زیر سوال ببرند. توصیه می‌كنم به جای این كار با دلالی‌ها مقابله كنید. این موضوع به شما ارتباطی ندارد و شما از چه منظری به این موضوع ورود كرده‌اید؟

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
پارك شهر