پارك شهر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: طرح «صیانت از فضای مجازی» به «حمایت از حقوق كاربران» تغییر نام داد/ اینستاگرام و واتس‌آپ فیلتر نمی‌شود+فایل صوتی

حجت‌الاسلام نوروزی با تاكید بر اینكه اینستاگرام و واتس‌آپ فیلتر نمی‌شود گفت: اجرای این طرح به‌منظور حمایت از كاربران داخلی و تقویت پلتفرم‌های داخلی است و طبیعتاً بر اساس تغییر عنوان طرح، مفاد آن نیز تغییر می‌كند.

1400/07/19
|
12:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حجت‌الاسلام حسن نوروزی عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پارك شهر رادیو تهران در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی گفت: اعضای هیات رئیسه كمیسیون مشترك طرح صیانت از حقوق كاربران از فضای مجازی در اولین جلسه این كمیسیون مشخص شد و بر این اساس رضا تقی‌پور انوری نماینده مردم تهران به‌عنوان رئیس، سیدعلی یزدی خواه نماینده مردم تهران به‌عنوان نایب‌رئیس اول و بنده به‌عنوان نایب‌رئیس دوم این كمیسون انتخاب شدیم.

وی در ادامه افزود: پس از انتخاب اعضای كمیسون مقرر شد در هفته دو جلسه با حضور اعضا برگزار كنیم و چون پیش‌ازاین اعلام شده بود این طرح صیانت نیست بلكه طرح حمایت از كاربران داخلی فضای مجازی است از رئیس معاونت قوانین مجلس درخواست كردیم تا عنوان این طرح به‌طوركلی تغییر كند.

نوروزی در ادامه اظهار داشت: اجرای این طرح به‌منظور حمایت از كاربران داخلی است و طبیعتاً بر اساس تغییر عنوان طرح، مفاد آن نیز تغییر می‌كند پیش‌ازاین هم هدف ما حمایت از كابران بود ولی اتفاقاتی افتاد و اخباری منتشر شد كه هدف از اجرای این طرح، فیلترینگ است.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش كه آیا واتس‌آپ و اینستاگرام فیلتر می‌شود یا خیر؟ گفت: خیر فیلتر نمی‌شود و بحث فیلتر در این طرح مطرح نیست. ما به دنبال این هستیم كه وزیر فناوری و اطلاعت و كسانی كه به نحوی با جریان فضای مجازی مرتبط هستند را به این جلسات دعوت كنیم تا با همكاری آنها بتوانیم حمایت درستی از كاربران داخلی و تقویت پلتفرم‌های داخلی داشته باشیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
پارك شهر